Близько 40 учнів професійно-технічного училища та ліцеїв міста-супутника і Вараської територіальної громади мали змогу провести робочий день поряд зі спеціалістами атомної електростанції. Це начальники експлуатаційних та ремонтних підрозділів, головний інженер станції та заступники генерального директора.
Учні «прожили» цей день з усіма атрибутами атомника – приїхали службовим автобусом, пройшли за перепусткою прохідну та «поринули» в будні технічного фахівця. Хтось «здійснив» планову перевірку знань підлеглих чи «провів обхід» обладнання, хтось «очолив» ремонтний штаб чи нараду або ж «прийняв» обладнання з ремонту, а хтось «проаналізував» хімічні показники або ж «підготував» технічне рішення. До слова, розподіл учнів між підрозділами проводився відповідно до особистісних якостей за підсумками психофізіологічних обстежень, співбесід та ділових ігор у межах програми «Ядерної школи РАЕС».
Учень Заболоттівської гімназії Олександр Бартошик та учениця Вараського ліцею №1 Лідія Скібчик ознайомилися із роботою гідротехнічного цеху. Обоє задоволені своїм «виробничим» днем. Заступник начальника цеху поділився з ними історією власного трудового шляху, розповів про переваги роботи атомника, доступно пояснив призначення обладнання цеху, а також закликав молодь до навчання як професійного, так і особистісного, що допоможе сягнути кар’єрного зростання.
Десятикласник Вараського ліцею №3 Андрій Суховерхий «працював» поруч із головним інженером РАЕС і вважає, що робочий день топменеджера дуже напружений та складається із різнопланової роботи: обходів цехів, перевірки знань, нарад з підлеглими, ухвалення важливих технічних рішень тощо.
Учні Вараського ліцею №5 Яна Богомаз та Богдан Дойонко здобували досвід технолога споруд очищення додаткової води – вдосконалювали знання з хімії та методів обробки води. Вважають «Ядерну школу РАЕС» крутим проєктом, який дає уявлення про технічне підприємство та допомагає визначитися із майбутньою професією.
Як зазначив голова ВП ГО «УкрЯТ» в Рівненській області Сергій Гуцало, заходи «Ядерної школи РАЕС» мають, окрім профорієнтаційного, також і пізнавальне спрямування, що сприятиме розширенню кругозору молоді та її обізнаності щодо переваг атомної енергетики.
Наступними подіями освітнього проєкту будуть екскурсія та підсумкова зустріч із організаторами, обмін думками, вручення сертифікатів та сувенірів від Рівненської АЕС, яка цього року відзначає піввіковий ювілей від початку будівництва.
¤ Від наїзду трактора помер у лікарніНагадаємо, четвертого вересня, 61-річний житель Рівного, водій трактора із причепом, аби уникнути зіткнення із попутним автомобілем «Volkswagen Passat», виїхав на тротуар. Там допустив наїзд на 16-річного пішохода та врізався у металевий паркан....
| | ¤ Автопригоди за участі мотоциклів: травмувалися двоє малолітніхПовідомлення про ДТП з травмованими у селі Кідри колишнього Володимирецького району надійшло на спецлінію 102 17 вересня близько першої години ночі від медиків....
|
¤ Повернення штрафів за торгівлю без РРОНа Рівненщині розповіли, до чого підготуватися підприємцям з 1 жовтня...
| | ¤ Віталій Коваль доручив забезпечити стабільність у пасажирських перевезенняхСтан функціонування системи пасажироперевезень на Рівненщині обговорили під час обласної комісії ТЕБ та НС. Зокрема, йшлося про випадки скасування неприбуткових рейсів недобросовісними перевізниками....
|
¤ Віталій Кличко: «Сильні громади – це запорука сильної України»Багато питань у суспільства викликає пропозиція забрати з місцевих бюджетів надходження від ПДФО, який сплачують військовослужбовці, і передати їх до державного бюджету. Головною причиною необхідності такого перерозподілу, на думку деяких народних обранців, є неефективне використання цих коштів громадами і проведення робіт та закупівлі, які не пов’язані з оборонними потребами України....
| | |