З метою економії місця на городі можна посадити картоплю та горох в одну лунку. Таким методом користувалися ще за старих часів, лише тоді не знали, що горох дає додаткову користь картоплі. Але це давало результати, тому люди практикують такий спосіб і у сучасному городництві.
З наукового погляду горох – це рослина, яка виробляє азот. На коренях її утворюються капсули, у яких і збирається він під впливом азотофіксуючих бактерій. Вони азот із повітря переводять в іншу форму, яку легко засвоює коріння рослин. Тому горох та інші бобові збагачують ґрунт необхідною речовиною, яка впливає на зростання рослин.
Горох можна садити одночасно під час посадки картоплі, кидаючи по кілька горошин на лунку. Як варіант – після того, як картопля дасть паростки, просто потикати його в кущики з картоплею. Горох не затінює картоплю, а з його допомогою стебло добре тримається на кущі. У міру дозрівання горошку його стручки обриваються на переробку або для їжі у свіжому вигляді. Виривати його можна буде під час викопування картоплі. Його кущики не мають великого кореня, який би міг заважати розвитку бульб.
Посадка квасолі в лунку з картоплею
Під час посадки картоплі замість гороху можна використовувати квасолю. В одну лунку кидається картоплина та квасоля. Це зручний метод, яким відразу видно рядки картоплі. Якщо бур’ян починає швидко рости, а сходів ще немає, то по квасолі можна орієнтуватися і проводити прополювання.
Відгуки людей, які садили у такий спосіб картоплю, виявилися позитивними. Вони стверджують, що з ділянки, на якій було здійснено спільну посадку картоплі з горохом або квасолею, урожай вийшов кращим. Якоюсь мірою колорадського жука на кущах було менше, тому не знадобилася обробка інсектицидами.
Під час посадки квасолі з картоплею краще надавати перевагу кущовим, а не кучерявим сортам. Вони займають дуже мало місця та спокійно стоять у сухому вигляді до прибирання. Корінець у неї такий самий маленький, як і у гороху, тому конкурентом за територію не буде.
Горох і квасоля є захистом для картоплі від дротяника. Може, і не на 100 %, але, за відгуками людей, картопля виявилася набагато менш пошкоджена цим шкідником. Ще більше від дротяника допомагають посіяні боби в одну лунку з картоплею. Вони насичують ґрунт азотом, і при цьому не заважають розвиватися картоплі.