Для тих, хто віддає перевагу лате, є хороші новини: «Молоко знижує рівень кислотності», – каже Віра. Проте вона рекомендує після кави полоскати рот водою навіть тим, у кого напій на дві третини складається з молока, а потім почекати щонайменше 30 хвилин перед тим, як чистити зуби.
Так що, кава псує зуби?
Можливо, у вас вже виникло запитання, чи не руйнують кислоти, що містяться в каві, зуби не тільки під час чищення, а й узагалі? Як пояснює доктор медичних наук, дантист Джулі Чо з Нью-Йорка, турбуватися про це не варто.
Навіть якщо ви потягуєте каву годинами, то постійно робите ковтальні рухи і змикаєте губи, а це означає, що ваша слина очищає ваші зуби, пояснює Джулі. Іншими словами, напій зашкодить емалі, тільки якщо ви триматимете його в роті замість того, щоб пити.
За словами Танг, набагато серйознішою проблемою для зубів може стати цукор, який багато хто додає в каву: бактерії обожнюють солодке й активно розмножуються на ньому.
Якщо ви випиваєте свій напій одразу, то сироп не створить проблем. Однак якщо стаканчик стоїть у вас під рукою, і ви робите по ковтку раз на пів години, то фактично постійно «оновлюєте» шар цукру на зубах, підгодовуючи мікроорганізми.
Тож не ходіть з банкою газованої води пів дня і не розтягуйте шоколадний батончик до вечора – правильніше з’їсти солодке відразу за п’ять-десять хвилин. Краще робити це під час їжі – в такі моменти організм виробляє більше слини, яка служить буфером, що захищає зуби.