Від абрикосів варто відмовитися за наявності алергічної реакції, а також при виразковій хворобі, гастриті та запальних захворюваннях кишечника. Крім того, небажано вживати абрикоси при деяких захворюваннях ендокринної системи (захворювання щитоподібної залози, цукровий діабет), захворюваннях нирок та серця, зазначили медики.
Фахівці додали, що про якість абрикосів говорить їхній зовнішній вигляд. Так, у хорошого фрукта шкірка повинна мати рівний колір, проте допустимі червоні або жовті ділянки. Плід має бути пружним.
Лікарі звернули увагу на те, що в косметології та кулінарії широко використовуються абрикосові кісточки. При цьому ядра можуть мати гіркуватий смак, який надає амигдалін – джерело синильної кислоти – органічна отрута. За словами терапевта, при попаданні в організм у великій кількості він викликає отруєння.
Кісточки можна їсти, але не більше трьох за раз. Вони також містять багато корисних речовин і мають протизапальну та протипухлинну дію. Не слід вживати кісточки при загостренні захворювань шлунково-кишкового тракту, дітям та вагітним.