№1123 від 21.06.2023p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"
Новини Рівне |
Технології виготовлення медалей: від лиття до 3D-друкуМедалі, що сьогодні доступні широкому колу споживачів, можуть бути виготовлені різними методами. Сьогодні покупцям доступні варіанти з різноманітних матеріалів, що відрізняються вартістю та оздобленням. Попри вдосконалення методик виготовлення та технологій, за словами консультантів компаній, бізнес яких побудований на виготовленні відзнак, попит на литі медалі протягом багатьох років залишається незмінно високим і може бути порівняний лише з новітнім способом тривимірного друку з пластмаси чи металу. Сучасні методи виготовлення медалей в Україні
Вибір способу створення знаку пошани чи будь-якої відзнаки певною мірою залежить від виду матеріалу, який використовуються в роботі. На сьогоднішній день на українському ринку медалей широко розповсюдженими вважаються такі варіанти, як:
Найбільш відомим варіантом виготовлення відзнак є лиття. Методика роботи полягає у створенні матриці, яка у подальшому стане молдом для металу. Дизайн форми для відливки розробляють згідно з побажаннями замовника та враховуючи стандартні показники. Процес виробництва медалей займає декілька днів. Основними етапами процедури є розплавлення металу, заливка його в форму та застигання маси. Після того, як метал охолоне, заготовка підлягає подальшій обробці. В ході завершальної стадії майстри проводять полірування та покриття медалі.
Метод карбування, як і лиття, також використовується майстрами протягом довгого часу. В процесі роботи спеціалісти використовують прес та спеціальну матриці із зображенням майбутньої медалі. Для виготовлення примірника методом карбування використовують металевий лист. Виріб створюється шляхом вдавлювання потрібного зображення у метал, а для роботи може використовуватися золото, срібло та бронза.
Методика лазерного гравіювання відноситься до сучасних технологій. Приладобудування та розробка верстатів з програмним забезпеченням дозволяє пришвидшити процес та виготовити екземпляри зі складними візерунками, написами та зображеннями. Принцип роботи приладу, що використовується для отримання виробів, полягає в видаленні тонкого шару матеріалу із поверхні. Застосування лазерного гравіювання дозволяє виготовляти медалі з високим ступенем точності та деталізації.
Ще одна доступна методика, що певним чином збігається з карбуванням, серед майстрів, що займаються виробництвом відзнак різного типу, має назву штампування. Робота полягає в перенесенні зображення або тексту за допомогою спеціальних штампів. Металевий лист приймає форму основи при проведенні операції пресування. Штампування може бути виконано автоматизованим шляхом або вручну.
Найсучаснішим методом виготовлення медалей та інших знаків пошани вважається 3D-друк. Завдяки цьому способу майстрам вдається виробляти екземпляри зі складною фактурою чи високим ступенем деталізації. Створювати складні форми за допомогою тривимірного друку можна з пластмаси або металу, що значно розширює можливості дизайнерів.
Важливе значення медалей в сучасному світі
Отримати нагороду може не кожен з нас. У всі часи відзнакою нагороджували лише найкращих представників людства. Сьогодні медалі вручають персонам, які зробили великий вклад у життя людей, розвиток держави або її безпеку.
Військові нагороди та знаки, що вручаються переможцям змагань у спорті, найкращим виконавцям робіт або спеціалістам у певній галузі, культурі чи бізнесі, зазвичай випускаються невеликим тиражем. Це певним чином зумовлює значущість нагороди, та дозволяє володарю нагороди отримати певні привілеї. Задля того, щоб нагорода довго зберігала свій зовнішній вигляд, вироби мають бути якісними, а при виготовленні майстри мають дотримуватися певного переліку правил та норм.
Компанія «Герольдмайстер» у своїй роботі використовує сучасні методи та обладнання, що дозволяє швидко виготовляти медалі у будь-якій кількості. Гарантована якість, індивідуальний підхід до замовника та його потреб і побажань дозволяє компанії займати верхні рядки рейтингів. У каталозі компанії представлено багато варіантів військових нагород, відзнак переможців будь-яких видів змагань, варіантів для вшанування вкладу в розвиток технологій, спорту чи культури на кшталт яких можна замовити вироби для власних потреб.
Коментарі (0):
|
© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено. |
тел.(098)0565477, (096)3950057 Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється Наші сайти: |