Жінка, не зволікаючи, перейшла за посиланням, авторизувалась через мобільний додаток однієї з банківських установ, ввела конфіденційні дані своєї банківської картки, зокрема CVV-код. Згодом їй на мобільний телефон прийшов код-підтвердження, який вона додала в діалогове вікно сайту.
У подальшому виявилося, що за отриманим посиланням вона перейшла на фішинговий сайт організації. Відтак, із картки потерпілої «зникли» грошові кошти в сумі 15 000 гривень.
Правоохоронці наголошують: для отримання міжнародної допомоги потрібно користуватися офіційними джерелами, зокрема сайтом Мінсоцполітики.
Як наголошує старший інспектор відділу протидії кіберзлочинам у Рівненській області Андрій Гурський, для оформлення допомоги на офіційних сайтах громадяни вносять лише особисті дані та номер банківського рахунку, а от шахраям потрібні номер картки, і CVV-код, і PIN –код, і код підтвердження на здійснення операції із смс.
«Фішингові ресурси дуже схожі на офіційні, тому категорично заборонено повідомляти будь-кому CVV-код та пін-код платіжної картки, які ніколи не вимагають фінансові установи», – наголосив Андрій Гурський.