Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1161 від 15.03.2024p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Жовтень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс здоров'я

Чим корисний часник?

Чим корисний часник?

Ми звикли вважати часник спецією, але, насправді, цей овоч може принести величезну користь для здоров’я. Тільки треба вміти його правильно їсти.

Твердження про те, що часник допомагає організму боротися зі 150 захворюваннями, може здатися перебільшеним, але, безперечно, часник володіє широким спектром лікувальних властивостей і може мати позитивний вплив на здоров’я в цілому. Часник відомий своїми антибактеріальними, антивірусними, протигрибковими та антиоксидантними властивостями, завдяки чому він може сприяти запобіганню і лікуванню різноманітних станів.

Часник – це не лише популярна приправа, яка додає стравам пікантності та аромату, але й могутній природний лікарський засіб, відомий своїми корисними властивостями.

Підтримка імунної системи. Часник відомий своєю здатністю підсилювати імунну систему, допомагаючи організму боротися з застудами та іншими респіраторними інфекціями. Дослідження показують, що регулярне вживання часнику може зменшити частоту та тривалість застуд.

Протизапальні властивості. Часник містить сполуки, які допомагають зменшувати запалення в організмі, що може бути корисним при станах, пов’язаних із запаленням.

Захист серцево-судинної системи. Часник вважається корисним для серця та кровообігу. Він сприяє контролю рівню холестерину, артеріального тиску та ризику утворення кров’яних згустків.

Антибактеріальні та антивірусні властивості. Часник має сильні антибактеріальні та антивірусні властивості, завдяки чому він може допомагати у боротьбі з різними інфекціями.

Захист від раку. Деякі дослідження показують, що часник може знижувати ризик деяких видів раку, зокрема раку шлунка та раку товстої кишки, завдяки своїм антиоксидантним властивостям.

Детоксикація важких металів. Часник може допомагати знизити рівень важких металів у крові, особливо свинцю, завдяки своїм захисним властивостям.

Покращення здоров’я кісток. Хоча дослідження в цій області обмежені, існують попередні дані про те, що часник може сприяти зміцненню кісток, що особливо важливо для жінок у період менопаузи.

Покращення травлення. Регулярне вживання часнику може допомогти підтримати здоров’я травної системи, сприяючи зростанню корисних бактерій у кишківнику.

Важливо зазначити, що більшість цих ефектів потребує додаткових досліджень, особливо щодо оптимальної дози, тривалості вживання та механізмів дії. Також, хоча часник і може мати позитивний вплив на здоров’я, він не є панацеєю і не може замінити традиційне лікування медикаментами при серйозних станах.

Розумне включення часнику до збалансованого раціону, разом із здоровим способом життя, може сприяти покращенню загального стану здоров’я та добробуту. Однак, при наявності конкретних медичних умов або питань, завжди краще проконсультуватися з медичним фахівцем.

Як правильно їсти часник?

Найкраще їсти часник сирим. Для того, щоб часник проявив свої корисні властивості, його необхідно подрібнити і дати йому постояти близько 5-10 хвилин при кімнатній температурі, а потім додавати у страви. За цей час відбудеться хімічна реакція, що дозволить часнику виділить аліцин. Тільки в такому вигляді зі сполук під назвою аліцин виробиться необхідна сульфенова кислота. Якщо ви просто кинете подрібнений часник у каструлю або на сковороду або одразу з’їсте, то необхідний процес не запуститься.

Сирі зубці часнику містять найбільшу кількість аліцину, активної сполуки, яка відповідає за більшість лікувальних властивостей часнику. Аліцин утворюється, коли часник подрібнюється або розтирається, і взаємодіє з киснем.

Але щоб часник зберіг свої корисні властивості, його не можна довго варити або смажити. Якщо ви додаєте часник у готові страви, робіть це наприкінці приготування, щоб мінімізувати термічну обробку.

Часник втрачає свої корисні властивості, якщо його варити або смажити:

5-15 хвилин – мінімальна втрата корисних властивостей;

15-30 хвилин – середня втрата;

45+ хвилин – повна втрата.

Як їсти більше часнику?

Поєднуйте з іншими продуктами: Додавання часнику до різноманітних страв може не тільки покращити їх смак, але й збільшити ваше споживання корисних сполук. Часник добре поєднується з овочами, м’ясом, рибою та бобовими.

Вживайте регулярно, але в міру. Регулярне споживання часнику сприяє загальному здоров’ю, але важливо не переборщити, оскільки велика кількість може викликати дискомфорт у шлунку або інші неприємні симптоми.

Додавайте часник до олії. Щоб зробити салатні заправки або маринади, можна додавати подрібнений часник до оливкової або іншої здорової олії, що також сприяє кращому засвоєнню корисних речовин.

Скільки часнику можна їсти на день?

Рекомендована добова доза часнику може варіюватися залежно від конкретної мети вживання та індивідуальної терпимості. Загалом, для отримання користі для здоров’я, дослідження часто вказують на вживання приблизно одного зубця сирого часнику на день.

Для терапевтичного використання, деякі дослідження рекомендують вищі дози, наприклад, до 2-5 зубців на день, розділених на кілька прийомів. Однак це має бути зроблено під наглядом медичного працівника, особливо якщо ви приймаєте медикаменти або маєте стан, який може бути погіршений вживанням часнику.

Важливо пам’ятати, що хоча часник має багато потенційних переваг для здоров’я, великі дози можуть викликати побічні ефекти, такі як розлад шлунка, гази, діарею.

Часник і ліки – небезпечне поєднання

Часник може взаємодіяти з деякими лікарськими препаратами, зокрема з тими, що впливають на згортання крові, такими як варфарин. Тому, якщо ви приймаєте будь-які медикаменти або маєте проблеми зі здоров’ям, краще проконсультуватися з лікарем перед тим, як значно збільшити споживання часнику.

Особливо важливо звернути увагу на реакцію вашого організму. Хоча часник є корисним для багатьох людей, індивідуальна непереносимість або алергія також можливі. Якщо ви помічаєте будь-які негативні симптоми після споживання часнику, як-от розлад травлення, гази або алергічні реакції, слід скоригувати ваше споживання часнику або взагалі його припинити.

Важливо також враховувати, що хоча часник і має багато потенційних переваг для здоров’я, він не є панацеєю і має використовуватися як частина збалансованого харчування та здорового способу життя. Збалансоване харчування, що включає різноманітні фрукти, овочі, цільнозернові продукти, білки та здорові жири, разом з регулярними фізичними вправами, є ключем до підтримання загального добробуту та здоров’я.

Часник – це чудовий природний засіб, який може допомогти підтримати ваше здоров’я, але як і будь-який продукт, його слід споживати розумно та в межах рекомендованих норм. Якщо у вас виникають сумніви або питання щодо вживання часнику, краще проконсультуватися з лікарем або дієтологом.

15.03.2024


Переглядів: 290

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1195 від 20.11.2024p.
¤ 
Ознаки того, що у вас дефіцит вітаміну D

Ознаки того, що у вас дефіцит вітаміну D

Нестача «сонячного» вітаміну вкрай негативно позначається на стані здоров’я, тому його попередження – найкраща послуга вашому організму....

¤ 
Троє чоловіків вбили знайомого

Троє чоловіків вбили знайомого

До злочину причетні троє дубровиччан – 30-ти, 19-ти та 15-ти років, які і раніше потрапляли в поле зору правоохоронців за вчинення адміністративних правопорушень. А найстарший та неповнолітній мали судимість....

¤ 
Пошкодив шини службового авто

Пошкодив шини службового авто

Відомо, що 42-річний чоловік уже неодноразово потрапляв в поле зору правоохоронців, зокрема був судимий за вчинення майнових злочинів та хуліганства....

¤ 
У Рівненського обласного протипухлинного центру новий керівник

У Рівненського обласного протипухлинного центру новий керівник

Рівненський обласний протипухлинний центр очолив Віталій Бойко. Напередодні голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш звільнив його з посади директора комунального підприємства «Рівненська обласна дитяча лікарня», якою Віталій Бойко керував тричі: з червня 2005-го по вересень 2006-го, з 2007 по 2010 рік та з грудня 2014 року і дотепер...

¤ 
Громади Рівненщини отримали 11 нових шкільних автобусів

Громади Рівненщини отримали 11 нових шкільних автобусів

Ще 11 шкільних автобусів передали тергромадам Рівненщини. Ключі від нових авто вручили начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль та голова обласної ради Андрій Карауш....

¤ 
Партія «УДАР Віталія Кличка» стає ще більш відкритою

Партія «УДАР Віталія Кличка» стає ще більш відкритою

Ми прагнемо залучити якомога більше груп українців до політичного життя суспільства та розбудови партії. Зокрема, розширити участь жінок у прийнятті рішень, надати їм можливості для самореалізації....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22328)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18311)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15359)
• Допомога під час карантину [967] (15310)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15080)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14943)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14861)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14819)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14803)
• Живи до ста! [965] (14761)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14703)
• Бюджет і ми… [965] (14692)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14574)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14520)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14420)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14360)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14013)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13981)

ТОП-15 свіжого номера:

• Партія «УДАР Віталія Кличка» стає ще більш відкритою (1064)
• Для освітніх закладів Рівного закуплять нове обладнання (208)
• Громади Рівненщини отримали 11 нових шкільних автобусів (177)
• Ознаки того, що у вас дефіцит вітаміну D (145)
• Пошкодив шини службового авто (134)
• У Рівненського обласного протипухлинного центру новий керівник (133)
• Троє чоловіків вбили знайомого (132)
• Навіщо протирати скло машини яблуком у дощ? (129)
• Смертельна автопригода у Рівненському районі (123)
• Сприяли в ухиленні від мобілізації: ще чотирьом лікарям повідомили про підозру (122)
• Налагодили міжрегіональний канал збуту наркотиків (118)
• Потрапив під колеса мотоцикла, вибігши на дорогу (118)
• В області облаштовують кулінарний хаб (117)
• Ультразвукова діагностика в закладах охорони здоров’я м.Рівне (115)
• Незабаром на Рівненщині з’являться нові навчально-практичні центри (114)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"