34-річна жінка розмістила оголошення про продаж дитячого велосипеду за 400 гривень на одній із торгівельних платформ. Невдовзі в месенджері з’явилось повідомлення від «покупця», який захотів придбати цей товар. Він запропонував оформити послугу безпечної доставки та надіслав посилання для отримання оплати.
Клікнувши на нього, жінка зазначила конфіденційні дані своєї банківської карти: CVV-код, а згодом і код підтвердження транзакції. За кілька хвилин на її телефон прийшло сповіщення про зарахування на картку 14 тисяч гривень. У той же час в діалоговому вікні сайту, на якому вона авторизувалася, їй надійшло повідомлення з чіткими рекомендаціями як «активізувати» кошти. Прослідувавши всім настановам жінка знову отримала сповіщення про зарахування ще 14 тисяч гривень.
Утім, як з’ясували правоохоронці, насправді жінка переказувала свої власні кошти, оскільки посилання виявилось фішинговим: від справжнього відрізнялось окремими символами.
Зловживаючи довірою продавчині шахраї отримали доступ до її кредитки, звідти двома платежами переказали 27 600 гривень на іншу карту жінки, а згодом потерпіла власноруч перевела їх на рахунок шахраїв.
За цим фактом слідчі розпочали досудове розслідування за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України.