Бомба лежить у воді за три метри від берега озера зі сторони вулиці Чорновола, напроти АЗС. Її охороняють працівники міліції. Ось-ось мають приїхати піротехніки з Києва і знищити небезпечну “лялечку”.
Сьогодні за метрів двісті від авіабомби продовжує працювати АЗС, навколо живуть люди у приватних будинках, а на берегах озера відпочивають сотні рівнян та гостей міста. Ніякої паніки серед місцевого населення нема і правильно - лежала кілька десятків років, то й ще пролежить до приїзду рятувальників! Хоча небезпека в будь-якому випадку не зникла.
У редакційній бібліотеці “Рівне-Ракурсу” ми знайшли цінне спеціалізоване видання “Історія авіаційного озброєння”, де написано, що собою являє авіабомба ФАП-250, яку знайшли відпочиваючі на дні озера Басів Кут.
Як виявилося, так звані фугасні авіабомби були розроблені на початку 1930-х років на базі науково-дослідного відділу заводу №76 колишнього Радянського Союзу. В перші роки війни залізобетонні корпуси до бомб виготовляли на Павшинському заводі під Москвою.
Випробовували дану зброю на початку 1941 року і, як пише видання, доволі вдало. Радіус ураження від вибуху бомби (а для фугасної багато не треба) - півтора кілометри. У зоні до 30 метрів вибухова хвиля руйнує цегляні будинки, при меншому ураженні - розбиває скло у приміщеннях.
Авіаційні бомби успішно використовували не тільки під час Другої світової війни, але й під час боїв у Афганістані. Сумарна їх доля у воєнні роки складала до 97 відсотків. Таку бомбу далеко не всі водії вантажівок хотіли перевозити, бо вона могла вибухнути навіть від незначного струсу. Цікаво, як вона опинилася у воді озера Басів Кут?..
Про це дізнаємося від піротехніків із дислокованого в Києві центрального воєнізованого аварійно-рятувального загону МНС України, які незабаром приїдуть до нас.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |