Відбулося це знайомство в рамках візиту з обміну досвідом, який організувала Програма U-LEAD. Учасники візиту відвідали Малолюбашанську, Зорянську та Березнівську громади.
«Метою візиту було ознайомити представників громад з інших областей з успішними практиками та вдалими рішеннями щодо управління сферою освіти та організації діяльності закладів освіти, зокрема щодо вирішення проблем та питань, які виникають щодо забезпечення фінансової автономії закладів освіти», – зазначив Руслан Сивий, керівник Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Рівненській області.
У Малолюбашанській громаді учасники візиту дізналися про особливості діяльності КУ «Централізована бухгалтерія з обслуговування закладів освіти». Саме таку форму бухгалтерського обслуговування обрала громада і в такий спосіб забезпечує виконання вимог законодавства щодо фінансової автономії закладів освіти. В цій комунальній установі кожен з бухгалтерів веде окремий напрямок.
Фахівці Зорянської громади розповіли про переваги від створення КУ «Центр фінансового та господарського обслуговування закладів освіти та культури» для бюджету громади, а також співпрацю Центру та закладів освіти. Особливість роботи цієї комунальної установи – за кожним закладом закріплено певного бухгалтера.
У Березнівській громаді йшлося про переваги та нюанси фінансової автономії закладів освіти, а також про винагороди, які стимулюють заклади освіти економити на енергоресурсах. В цій громаді обрали інший шлях – кожен навчальний заклад має власного бухгалтера, який і допомагає директору вирішувати усі фінансові питання.
Один із учасників візиту, заступник Куликівського селищного голови Микола Кожушко з Львівщини, поділився враженнями від поїздки на Рівненщину та зазначив, що після візиту у його громаді вже обговорюють кроки щодо впровадження фінансової автономії у закладах освіти.
Про плани щодо запровадження фінансової автономії після візиту, розповіла й заступник міського голови Підгаєцької міської ради Ірина Мирна з Тернопільщини.