- По-перше, це низька оперативність реагування судів, - вважає пан Бузинарський. - Від загальної кількості складених та переданих до суду протоколів інспекції лише 18,9 відсотків задовільняються. По-друге, це недотримання строків розгляду справ та винесення рішення, адже за законом такий термін становить два місяці. Тоді за цей час недобросовісний керівник уникне відповідальності.
Особливо претензійно висловлювався він на рахунок Рівненського районного суду, який офіційно відмовив надавати будь-яку інформацію територіальній інспекції, мотивуючи своє рішення тим, що є офіційний сайт Верховної Ради України! Ось така у нас співпраця правоохоронних органів - на благо порушників закону!
Що ж до порушень самого трудового законодавства, то найпоширеніші - за статтею 115 (ч.3) Кодексу Законів про Працю, де йдеться про несвоєчасну виплату заробітної плати за весь час відпустки (до відома працівників - за законом вона виплачується не пізніше ніж за три дні до початку відпустки); за статтею 116 КЗПП - порушення строків розрахунку при звільненні; за статтею 33 Закону України “Про оплату праці” - недотримання процедури постійної індексації зарплати.
Існують, звичайно, безліч інших порушень. Але, за словами пана Бузинарського, ефективність діяльності інспекції підвищується. Свідченням цього стали такі факти: кількість перевірок, здійснених кожним інспектором області, зросла до рівня третього місця з-поміж регіонів України. В свою чергу, за перше півріччя 2007 року виявлено 2101 порушення трудового законодавства.
Але це все статистика. Реально, як говорили журналісти на прес-конференції, ще не було жодного випадку притягнення до відповідальності роботодавців через заборгованість по зарплаті. Головний інспектор пояснює це недосконалістю законодавчої бази.
Не дивиною стало почути, що із заявами про порушення частіше звертаються працівники державних установ, ніж приватних. Звісно, хто ж хоче втрачати роботу. Та нині діє процедура анонімного звернення до інспекції праці. Тому не прогавте можливості відвоювати свої порушені права.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |