Картопля
Сама по собі картопля досить нешкідлива, але лише за умови, що ви правильно її готуєте. Нутріціологи попереджають, що людям з нестабільним рівнем глюкози, а також страждаючим діабетом, варто ставитися до страв з картоплею в кілька разів уважніше. Жодних смажених страв з картоплі. Навіть у домашніх умовах ви не обсмажите картоплю так, щоб вона не завдала шкоди. Під час смаження глікемічний індекс картоплі підвищується до 97, хоча у сирому вигляді він не перевищує показника 30 одиниць.
Буряк
Продукт, який обожнюють шанувальники ЗОЖ. У буряках практично немає калорій, що дозволяє використовувати його у будь-яких дієтах. Однак цукру у буряках досить багато. Глікемічний індекс овоча – 67. Діабетикам важливо не захоплюватися буряком навіть у вареному вигляді. А от людям із роздратованим кишечником від буряка взагалі варто відмовитися, бо слизова оболонка постраждає ще більше.
М’ясо
Саме собою червоне м’ясо – найважливіше джерело корисних елементів. Небезпека становить перероблене м’ясо, яке йде нам на стіл у вигляді сосисок, ковбаси. Стрибок цукру при вживанні цих продуктів може бути зашкалюючим. Замініть їх на чисте м’ясо у відвареному вигляді.
Сухофрукти
У сухофруктах практично немає води та клітковини, при цьому вони залишаються корисним продуктом для охочих скинути вагу. Нутриціологи рекомендують не захоплюватися курагою та чорносливом – жмені сухофруктів на тиждень буде достатньо. Людям з нестабільним цукром у принципі небажано вживати подібний продукт, але якщо дуже хочеться, краще перед вживанням розмочити сухофрукти у воді, щоб частина цукрів вийшла.