Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1186 від 05.09.2024p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс здоров'я

Що діти успадковують виключно від батька?

Що діти успадковують виключно від батька?

Коли йдеться про генетику, діти успадковують унікальну комбінацію рис від обох батьків.

Проте існують специфічні риси, які можуть бути передані лише з батьківської лінії. Від генетичних закономірностей до конкретних медичних станів – шість речей, які діти можуть успадкувати виключно від своїх батьків.

Облисіння по чоловічому типу

Генетична основа. Андрогенетична алопеція, відома як чоловіче облисіння, проявляється у поступовому стоншенні та випаданні волосся, особливо в області скронь та верхівки. Цей стан пов’язаний із впливом гормону дигідротестостерону (ДГТ) на волосяні фолікули, які до нього чутливі. Основний ген, відповідальний за чутливість до ДГТ, знаходиться на X-хромосомі, яка отримується від матері. Однак Y-хромосома, що передається від батька, також впливає на схильність до цього типу облисіння, визначаючи ступінь і швидкість його прояву.

Як це проявляється? Якщо у батька є гени, що сприяють облисінню, ймовірність того, що його син зіштовхнеться із цим станом, значно зростає. Важливо відзначити, що цей процес може починатися в різному віці: у деяких чоловіків облисіння починається вже у 20 років, тоді як в інших значно пізніше.

Стать дитини

Біологічне пояснення. Стать дитини визначається на момент зачаття. Сперматозоїди батька несуть або X-хромосому, або Y-хромосому. Якщо яйцеклітина, що несе X-хромосому, запліднюється сперматозоїдом з Y-хромосомою, у батьків народиться хлопчик (XY). Якщо ж яйцеклітина запліднюється сперматозоїдом із X-хромосомою, народиться дівчинка (XX).

Як це працює? На відміну від генетичних рис, які передаються обома батьками, визначення статі дитини залежить виключно від батька. Важливо, що жоден із батьків неспроможний свідомо вплинути на цей процес, оскільки він відбувається на мікроскопічному рівні на момент зачаття.

Певні генетичні порушення

Біологічне пояснення. Деякі генетичні захворювання пов’язані з Y-хромосомою, яка передається виключно від батька до сина. Оскільки тільки чоловіки мають Y-хромосому, всі гени та можливі мутації, розташовані на цій хромосомі, передаються тільки по чоловічій лінії. Це означає, що якщо батько має певні генетичні захворювання, пов’язані з Y-хромосомою, вони можуть бути передані тільки його синам.

Приклади захворювань: Синдром дефіциту 21-гідроксилази (HY антиген): Це рідкісне захворювання, пов’язане з Y-хромосомою, яке впливає на розвиток статевих залоз і може призвести до порушення статевого розвитку. Чоловіки з мутаціями у відповідних генах на Y-хромосомі можуть передавати цей стан своїм синам.

Чоловіче безпліддя, пов’язане з Y-хромосомою: Деякі форми чоловічої безплідності викликані мутаціями або делеціями у певних ділянках Y-хромосоми. Ці генетичні зміни можуть впливати на виробництво сім’я, що призводить до безпліддя. Якщо батько має таку мутацію на Y-хромосомі, його сини також можуть успадкувати цей стан.

Генетично обумовлений гіпогонадизм. Цей стан також пов’язаний з мутаціями на Y-хромосомі та впливає на функціонування статевих залоз, що може призвести до недостатнього вироблення тестостерону та проблем зі статевим розвитком. Як і інші захворювання, пов’язані з Y-хромосомою, воно передається лише від батька до сина.

Адамове яблуко

Адамове яблуко – це виступ на горлі, який утворюється за рахунок збільшення щитовидного хряща в період статевого дозрівання. Розвиток цієї особливості контролюється чоловічими гормонами, такими як тестостерон, який починає активно вироблятися у підлітковому віці.

Як це успадковується? Хоча розмір і форма кадика можуть змінюватись у різних чоловіків, генетичні фактори, отримані від батька, можуть впливати на ступінь його виразності. Ця особливість більшою мірою проявляється у чоловіків, оскільки у жінок рівень тестостерону значно нижчий.

Цікавий факт. У деяких культурах розмір кадика асоціюється з мужністю та зрілістю, що робить його важливою ознакою чоловічого тіла.

Зріст

Генетичні чинники. Зріст людини – це складна характеристика, на яку впливають безліч генів, проте гени батька відіграють значну роль у цьому процесі. Якщо батько високий, є висока ймовірність, що його діти теж будуть високими, хоча гени матері також роблять свій внесок.

Генетичне успадкування. Гени, які відповідають за зростання, можуть активуватися або пригнічуватися залежно від їхньої комбінації. Наприклад, якщо обидва батьки високі, у дитини високий шанс наслідувати цю ознаку. Однак, якщо один із батьків низький, це може зменшити шанси на високе зростання.

Схильність до ризикованої поведінки

Генетична основа. Схильність до ризику та пошуку гострих відчуттів можуть мати генетичну основу, пов’язану з варіаціями у певних генах, розташованих на Y-хромосомі.

Як це передається? Дослідження показують, що чоловіки, які схильні до ризикованої поведінки, такої як екстремальні види спорту або азартні ігри, можуть передати цю рису своїм синам. Ці риси можуть бути зумовлені генами, що впливають на дофамінові рецептори в мозку, які відповідають за сприйняття задоволення та винагороди. Чоловіки з певними варіаціями цих генів можуть бути схильні шукати нові і захоплюючі відчуття, що іноді призводить до ризикованих ситуацій. Психологи і генетики продовжують вивчати, наскільки ці поведінкові риси можуть передаватися у спадок і які гени відіграють у цьому ключову роль.

05.09.2024


Переглядів: 188

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1199 від 18.12.2024p.
¤ 
Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Пропустивши два швидких м’ячі і ще в першому таймі залишившись у чисельній меншості, «Верес» поступився «Карпатам» у Львові і перервав свою десятиматчеву безпрограшну серію. Ця поразка стала найбільшою за часів відродженого народного клубу і третьою найбільшою для «Вереса» в елітному дивізіоні чемпіонату України....

¤ 
Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Двічі милити голову шампунем – необхідність чи маркетинговий хід? Як насправді правильно мити голову, розповідають експерти....

¤ 
Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Перед тим як у молодому віці почати ін’єкції ботоксу, варто врахувати всі плюси та мінуси і порадитися з лікарем. Бо є нюанси....

¤ 
Проблеми з пам’яттю:

Проблеми з пам’яттю:

втома, перевантаження чи щось серйозніше?

На забудькуватість скаржаться багато: від молодих до людей похилого віку. Спочатку це проявляється начебто в дрібницях, але часто з віком проблема посилюється, і у якусь мить ми розуміємо, що нам важко на себе покластися, так багато витікає, не утримується, розчиняється ніби в повітрі. І тут ми починаємо замислюватися: це просто накопичилася втома і потрібно з’їздити у відпустку, попити вітамінки, чи справа в чомусь суттєвішому? А раптом провали у пам’яті – ознака захворювання? Давайте проаналізуємо, чому пам’ять може нас підводити і що з цим робити....

¤ 
На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

Інцидент стався 7 грудня близько 20:40 на залізничній станції Верба, що на Дубенщині....

¤ 
У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

Можна сміливо говорити про те, що з 1 грудня у Рівному почала працювати нова модель громадського транспорту. Так, на вулиці міста виїхали нові автобуси, які курсують за маршрутом 47А. А загалом для зменшення заторів у місті значно зменшилася кількість маршруток малої місткості....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22487)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18437)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15469)
• Допомога під час карантину [967] (15441)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15183)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15049)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14987)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14937)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14910)
• Живи до ста! [965] (14852)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14811)
• Бюджет і ми… [965] (14789)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14665)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14633)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14515)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14456)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14107)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14074)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту (347)
• Енергетична безпека: на Рівненщині розвиваються альтернативні джерела енергії (62)
• Різниця між пральним порошком і капсулами (61)
• Проблеми з пам’яттю: (57)
• Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові (56)
• На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки (55)
• Чи можна нагрівати мед? (54)
• Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики? (54)
• Фундучна картопля (54)
• Сушарки проти паперових рушників: що безпечніше для здоров’я? (54)
• Cкільки потрібно мити волосся шампунем? (54)
• Як позбутися неприємного запаху цибулі на руках після готування? (53)
• Анастасія Либак провела розминку з учнями Жобринського ліцею (52)
• Чи нешкідливо вмиватися мінеральною водою? (52)
• Рецепт домашніх патчів (52)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"