Найкращими грибами для сушіння заведено вважати білі гриби, лисички, опеньки, польські гриби, підосичники, зморшки, дубовики, шампіньйони, парасольки. Отже, як правило зберігати будь-які сушені гриби?
Перше правило. Щоб гриби довго залишалися свіжими, їх необхідно зберігати тільки в сухих приміщеннях з хорошою циркуляцією повітря.
Друге правило. Відразу після сушіння гриби потрібно помістити в металеві або скляні банки, які мають щільно закриватися. Для зберігання також підійдуть вологонепроникні мішечки.
Третє правило. Якщо ви вирішили зберігати сушені гриби в полотняному або марлевому мішку, їх потрібно помістити в провітрюване приміщення, де немає різких запахів. Будь-який аромат гриби вбирають дуже швидко.
Четверте правило. Будь-який грибник має знати, що сушені гриби вбирають не тільки сторонні запахи, але також і вологу. З цієї причини хоча б раз на місяць потрібно перевіряти грибні заготівлі й за потреби перебирати й навіть вдруге підсушувати.
П’яте правило. Якщо ви хочете довго насолоджуватися смаком заготовлених сушених грибів, відразу після сушіння їх можна помістити в скляні банки, що герметично закриваються. Попередньо банки стерилізують близько 40-60 хвилин.
Шосте правило. Щоб гриби не покривалися цвіллю, зі скляних банок відсмоктують кисень. Робити це можна і в домашніх умовах: зсередини на кришку капніть трохи спирту, підпаліть і закрийте банку. Спирт горить – кисень витрачається, а гриби залишаються в ідеальному вигляді багато місяців.
Пам’ятайте, що будь-які сушені гриби перед приготуванням обов’язково промивають проточною водою, а потім заливають нею на кілька годин. Крім того, висушені гриби можна перемолоти в порошок, якщо ви хочете приготувати різноманітні соуси або ж додати грибного аромату в перші та другі страви. Сухий грибний порошок зберігають у щільно закритих скляних банках приблизно один рік з моменту сушіння грибів.