Про це написав у своєму Telegram-каналі голова обласної ради Андрій Карауш.
Для цього залучили спеціалістів, які розробляють методологію та визначають індикатори, що дозволять кожній громаді створити свій паспорт готовності. Це дозволить виявити проблеми та визначити напрями для інвестицій. Кожна громада має різні можливості, тому ці відмінності також враховуються. Міжнародні донори позитивно відгукнулися на цю ініціативу, оскільки вона допоможе краще розуміти, кому і яку надавати підтримку.
Громадська організація «Школа політичної аналітики – ПОЛІС» при Острозькій академії залучила до роботи у фокус-групах понад 50 експертів з різних галузей, серед яких ветерани та члени їхніх родин. До участі долучилися не лише Рівне, але й Київ та Львів. Перші результати очікуються найближчим часом, а далі відбудеться апробація в пілотних громадах.
Вже під час обговорень були визначені кілька проблем, характерних для громад. Серед них – складнощі в комунікації між центрами, що працюють з ветеранами, інформаційний вакуум, відсутність дієвих ветеранських об’єднань у малих громадах, а також необхідність психологічної підтримки та супроводу під час реабілітації.
Ця ініціатива, що має назву «Розробка методології (само) оцінки готовності громад до (ре)інтеграції ветеранів/ветеранок та членів їхніх родин», підтримується Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансового сприяння уряду Нідерландів та співфінансування Європейського Союзу в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні».
– Я вже про це говорив, але повторюся, тому що це важливо: не ветерани мають адаптуватися до громади, до якої повертаються, а громади повинні готуватися до прийняття ветеранів з усіма наслідками війни, – наголосив голова РОР.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |