«На сьогодні на Рівненщині вже створили 119 класів безпеки. Тут діти вивчають домедичну допомогу, мінну безпеку, алгоритми дій під час надзвичайних ситуацій. Важливо, що до уроків залучаються фахівці з інших служб – поліцейські, нацгвардійці, медики, військовослужбовці, психологи та інші. Таку мережу класів будемо ще збільшувати», – повідомив Сергій Подолін.
Також у 68 школах Рівненщини працюють офіцери служби освітньої безпеки. За словами першого заступника голови ОДА, проєкт буде продовжений і до кінця навчального року планується укомплектувати ще 20 закладів. Триває робота щодо забезпечення закладів освіти укриттями.
Поряд із безпековими заходами у школах проводять заняття з ментального здоров’я. За словами Сергія Подоліна, на Рівненщині значно побільшало фахівців психологічної служби.
«Є відповідальні громади, де потреба повністю закрита. А є такі школи, де шукають спеціалістів. На сьогодні у 89 % закладах введено посаду практичного психолога та 63 % – посаду соціального педагога. Разом з тим, у понад сотні наявні вакантні посади», – зазначив Сергій Подолін.
Посадовець додав, що звернутися до психолога учням можна не лише у школах.
У межах Всеукраїнської програми «Ти як?», яка була створена за ініціативи першої леді Олени Зеленської, в Рівному працює Центр ментального здоров’я. Він знаходиться в приміщенні Рівненського обласного центру психічного здоров’я населення. Там, впродовж місяця надають консультації для понад ста людей. При цьому половина тих, хто звертається за допомогою – це діти до 14 років.