На початку року Центр Життєстійкості в Рівному був одним із перших і небагатьох в Україні. А тепер – це вже впізнаваність.
«До нас телефонують громади не лише з усієї області, а й навіть із сусідніх регіонів щодо консультацій. На Рівненщині 9 Центрів Життєстійкості змогли провести понад 37 тисяч заходів – це свідчить про попит на такі послуги. Під час останнього відбору заявки на участь у проєкті подали ще 29 громад. Це один із кращих результатів. На мою думку, знати про таку можливість і не скористатися нею – це злочин проти жителів, які наразі страждають внаслідок війни. Люди у часи випробувань хочуть уваги, хочуть, щоб їх вислухали та підтримали, щоб про них подбали. І ми їм намагаємося це дати», – зазначила Олена Хомич.
Заступниця голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська відмітила, що Центр Життєстійкості в обласному центрі став важливим осередком психоемоційної підтримки для багатьох сімей.
«Висока відвідуваність – понад 21 тисяча людей за 9 місяців роботи в одному лише центрі – свідчить про затребуваність таких ініціатив. Наступного року на Рівненщині буде щонайменше 34 таких осередки, що охоплять половину громад області. Ця подяка – спільний результат роботи фахівців, які готові турбуватися та підтримувати інших», – сказала Людмила Шатковська.
Центри Життєстійкості – пріоритетний проєкт, що реалізує Міністерство соціальної політики України, який є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» першої леді Олени Зеленської. У Рівненській та Сарненській ТГ ініціативу втілює ГО Центр Інтеграції.