Останнім часом «превентивний ботокс» набуває популярності серед молоді віком від 20 до 30 років. Ідея полягає в тому, щоб зробити ін’єкції ботулотоксину ще до появи зморшок, аби відтермінувати їхню появу. Але чи дійсно це працює? Думки медиків і результати наукових досліджень з цього приводу розділилися.
Як діє ботокс?
Ботулотоксин блокує нервові сигнали, що змушують м’язи скорочуватися. Це дозволяє запобігати утворенню нових мімічних зморшок і зробити вже наявні менш помітними. Відомий пластичний хірург Афшин Мосахебі пояснює, що зморшки з’являються з двох основних причин: часті скорочення м’язів, які залишають сліди на шкірі, та витончення дерми через вікові зміни, особливо під впливом сонця. Ін’єкції ботулотоксину допомагають у першому випадку, але не розв’язують проблему стоншення шкіри.
Чи варто починати колоти ботокс у молодому віці?
За словами Мосахебі, занадто раннє використання ботоксу може призвести до зацикленості на зовнішньому вигляді. Окрім того, з часом потрібні більші дози для досягнення того самого ефекту. Якщо ж припинити процедури, шкіра старітиме природним шляхом, без помітного прискорення.
Президент Американського товариства пластичних хірургів Стівен Вільямс додає, що ботокс не усуває всіх ознак старіння, таких як пігментні плями. Отже, він не є універсальним рішенням.
Що кажуть наукові дослідження?
Досліджень щодо ефективності «превентивного ботоксу» небагато. Одне з них, проведене у 2006 році, показало, що у жінки, яка регулярно робила ін’єкції протягом 12 років, зморшки біля очей були менш помітні, ніж у її сестри-близнючки, яка не користувалася ботоксом. Проте навіть у цьому випадку ефект був тимчасовим і потребував підтримки.
Медики радять звернути увагу на профілактику старіння шкіри без ін’єкцій. Захист від сонця, відмова від куріння, правильне харчування та зволоження шкіри можуть значно сповільнити появу зморшок. Як зазначає Мосахебі, у 20 років сонцезахисний крем є значно кращою інвестицією, ніж ботокс.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |