Згідно з положеннями китайської медицини, емоції є основною причиною всіх хвороб і по-різному впливають на окремі органи. Так, легені реагують на смуток, печінка – на злість, нирки – на страх, а шлунок сприйнятливий до тривожних станів.
Крім того, кожен орган має свій «смак». Легеням «подобається» все пікантне та гостре, печінці – кисле, селезінці – солодке, а ниркам – солоне. За словами китайських лікарів, усі органи мають свою власну енергію. Ця енергія називається ци і тісно взаємопов’язана з кровотоком, тому лікарі з Піднебесної стверджують, що кров є матір’ю енергії, а енергія керує кровотоком.
У китайській медицині заведено вважати, що нирки – це один з найважливіших органів у тілі людини. Вони складають основу Інь і Ян і є найважливішим енергетичним центром. Нирки тісно пов’язані з опорно-руховою системою, слухом і сприйняттям страху.
Печінка пов’язана з кровотоком – вона фільтрує кров і, як правило, потребує підтримки під час порушень менструального циклу у жінок. Про проблеми з печінкою може свідчити наявність свербежу, головних болів і запаморочення. Печінка відіграє найважливішу роль у забезпеченні постійного потоку енергії та думок у тілі людини. Якщо вона функціонує нормально, то ніякого стресу бути просто не може. Люди зі здоровою печінкою відрізняються спокоєм, можливістю легко приймати рішення і часто стають чудовими лідерами.
Перші ознаки печінкової дисфункції виражаються у вигляді злості, дратівливості, впертості, тривожності, озлобленості та жорстокості. Якщо не давати цим емоціям вихід, вони здатні призвести до глибокої депресії та частих перепадів настрою. Крім того, можна виділити цілу низку фізичних симптомів проблем з печінкою, серед яких найпоширеніші це порушення менструального циклу, втома, напруженість, скутість рухів, біль під ребрами, алергія тощо.