Загалом майже 700 учасників.
«Приводом стали випадки жорсткого поводження в освітньому середовищі як Рівненщини, так і України, які мали місце останнім часом. Зустріч провели офлайн. Було важливо поспілкуватися саме очі-в-очі. Вважаю, нам це вдалося. Булінг та інші подібні негативні прояви у жодному разі не можна приховувати. Важливо їх зупиняти якнайшвидше, а також розуміти причини. Адже часто справа не лише в дитині. Школа повинна бути місцем безпеки. І це наше спільне завдання», – звернувся до присутніх очільник Рівненщини.
Із доповідями перед освітянами виступили перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін та директор Департаменту освіти і науки ОДА Петро Коржевський. Наголошено на складових безпечного освітнього середовища – окрім укриттів та тривожних кнопок, це також і якісне харчування, інклюзія, ментальне здоров’я та заходи із протидії насильству.
Про позитивні та негативні явища у підлітковому середовищі в умовах воєнного стану розповіли заступник начальника Головного управління Нацполіції у Рівненський області Руслан Стрельбицький та заступник керівника обласної прокуратури Сергій Міськевич. Так, торік спостерігалося загальне зниження кількості дитячих правопорушень на 7 %. Однак зросла кількість злочинів, спрямованих проти життя і здоров’я людини. Спостерігається негативна динаміка втягнення підлітків у протиправну діяльність.
Кількість випадків булінгу на Рівненщині у 2024-му, порівняно з попереднім роком, зменшилася – 17 проти 27. Проте правоохоронці наголосили, що реальні масштаби цієї проблеми можуть бути більшими. Тому необхідно посилити роботу в напрямку виховання, правової освіти та організації дозвілля. Особливу увагу слід приділити контролю за доступом дітей та підлітків до інтернету. Адже кібербулінг не менш небезпечний. Засобами цькування в інтернеті можуть бути соцмережі, електронна пошта, ігрові платформи або смс.
Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Рівненській області Олександр Корнійчук розповів про результати моніторингових візитів у заклади освіти та ініціативу щодо запровадження у кожній школі учнівського омбудсмена.
Присутні мали можливість задати питання та одразу отримати на них відповіді. Насамкінець освітянам презентували техніки для психологічного відновлення.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |