»Чому ви не напишете про те, яке тепер у нашому селищі освітлення? Та у Рівному навіть центр міста так не освітлюється!» - саме з таких слів розпочалася телефонна розмова кореспондента «РР» з жителем Клеваня Михайлом Креденцером.
Щоб на власні очі пересвідчитися в правдивості слів захопленого клеванця, кореспондент «РР» того ж вечора побувала в селищі. І справді, яскраві ліхтарі освітлювали понад три кілометри дороги вздовж лісосмуги, і це разюче різнилося від решти вулиць Клеваня. Та от тільки… Це освітлення досить потужне, тож чи не стане воно надто обтяжливим в обслуговуванні для бюджету селища? Мої сумніви розвіяв технічний директор ТОВ «Елікон» (підприємство проводило комплектацію та розробку лінії електропередач) Віктор БЕГЕЙ:
- Споживання електроенергії на 3,5 кілометра ділянки (70 світильників, обладнаних лампами Дженерал-електрик) становить усього-на-всього 5,4 ампера. Для порівняння скажу, що сучасна праска споживає більше енергії. Встановивши автоматичну систему керування вуличним освітленням, нам удалося досягти того, що одна кіловат-година світла коштуватиме для селища всього шість копійок. На місяць це виходить приблизно 200 гривень.
- Важливо те, - продовжує Віктор Михайлович, - що світильники виготовлені з сучасних матеріалів, які дозволяють найбільш повно розсіювати світовий потік. Система керування вуличним освітленням, виконана на елементній базі німецької фірми «Мьоллєр», запрограмована на цілий рік, лінія автоматично вмикається з настанням темної пори доби і вимикається зранку.
У Клевані я зустрілася з паном Михайлом, який телефонував у редакцію:
- Ви не були у нас два роки тому? Шкода. Тоді могли б порівняти ту вулицю, що була колись, із тією, якою вона є зараз. Раніше страшна темінь, ями по коліна, а навпроти - лісопосадка. В темну пору доби люди не виходили на вулицю без ліхтарів. Я, наприклад, щодня зустрічав з роботи свою дружину, яка боялася там сама ходити. А сьогодні вулиця чудово освітлена, прокладений асфальт. Нині вона справді відповідає своїй назві - Центральна. А люди які задоволені! Тільки, на жаль, вони не знають, що про їхній добробут подбала не влада, а керівництво нафтобази ДП «Оптіма-770-Р», яка й асфальт проклала, й освітлення провела.
Заяву директора ДП «Оптіма-770-Р» Олександра Шиляєва з приводу мітингів проти складу світлих нафтопродуктів у Клевані читайте на 11 сторінці.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |