З Корецького та Радивилівського районів не було направлено жодного(!) інваліда в обласний центр реабілітації людей з обмеженими можливостями. Тоді як 30 відсотків осіб, що перебували в цьому центрі - успішно працевлаштовані. А що вже говорити про комфорт людей із порушеннями опорно-рухового апарату, коли в Рівненському районі з 26 будівель органів державної влади пандусом облаштовано тільки один! От і як інваліду дістатися наших вельмишановних можновладців, щоб розповісти про свої проблеми? Таким чином, назріло ще одне питання - обладнання найважливіших перехресть Рівного звуковими світлофорами. З проханням визначити їх перелік Віктор Матчук звернувся до заступника міського голови Світлани Богатирчук-Кривко та голови Рівненського обласного об’єднання Всеукраїнської організації інвалідів Віктора Ольховика.
Цікаво, що голови райдержадміністрацій знаходили різні виправдання. Очільник Острозького району Юрій ЯГОДКА заявив, що були подані неправильні дані керівництву області і ті, хто це зробив, будуть покарані. А от колишній в.о. голови райдержадміністрації Здолбунівщини Юрій Лимаренко (днями Президент України призначив на цю посаду депутата облради Любомира Кінаха) кількості інвалідів взагалі не знає, хоча йому вдалося похвалитися матеріальною допомогою особам з вадами зору та слуху: 32 тисячі гривень з районного бюджету виділили на закупівлю слухових апаратів для хворих дітей. Також існують щомісячні доплати інвалідам по зору I групи - 200 гривень, II - 100 гривень. В основному ж, головною перепоною на шляху виконання розпоряджень голови РОДА керівники районів називали безпосередню непідпорядкованість сільських та селищних рад державним представницьким органам влади.
Та все ж найвпевненіше на колегії почувався голова Гощанської райдержадміністрації Василь Харковець. І йому справді вдалося приємно здивувати “нетиповими” рішеннями щодо важливих проблем інвалідів. Він зазначив, що, крім зручного доступу до різних закладів, інваліди, як і одинокі пенсіонери, потребують багато інших безкоштовних соціальних послуг. У цьому році планується облаштувати на базі Гощанського територіального реабілітаційного центру інвалідів три душові кабіни та придбати три пральні машини-автомат. А вже наступного - надавати таким людям безкоштовні перукарські послуги та послуги по ремонту взуття.
Чітку лінію під усіма результатами підвів голова обласної держадміністрації Віктор Матчук - покращити їх у районних голів є час до першого квітня. І слова його звучали доволі категорично: “Рішенням Верховної Ради вже більше ста районів готується до місцевих виборів. Тому варто зважати на кадрові зміни, які можуть відбутися і у нас... Беріть приклад з Харковця і шукайте можливість знайти спільну мову з сільськими та селищними головами”.