Тоді 378 підприємців звернулися зі скаргою до Рівненського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України. Вирішували суперечку на засіданні адміністративної колегії територіального відділення Антимонопольного комітету спільно з першим заступником голови обласної ради Валентином Королюком та директором ЗАТ “Речовий ринок” Володимиром Рабінюком.
За словами заступника голови Рівненського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Віктора БОДЕНЧУКА, від збільшення орендної плати за торгове місце насамперед страждають покупці. Оскільки в такому разі підприємці змушені підвищувати ціну на товар.
- Після цієї колегії ми подамо відповідні запити й на інші ринки в Рівненській області, - повідомив пан Боденчук, - де також можуть виникнути подібні ситуації. Наша мета - не штрафні санкції, а бажання зробити так, щоб витрати підприємців були меншими.
Генеральний директор ЗАТ “Речовий ринок” Володимир РАБІНЮК стверджує, що збільшення орендної плати - не примха, а економічно обґрунтована реальність.
- Після прийняття закону “Про Державний бюджет України на 2008 рік”, піднялася ціна за оренду землі, - пояснив він. - Наприкінці 2006 року ми сплачували за землю 9 тисяч гривень, а з 1 січня 2008 року - 98 тисяч гривень. Фактично за рік сума зросла в 11 разів. Наприклад, за кіоск площею 6 квадратних метрів підприємці сплачують, в середньому, 800 гривень на місяць. Сюди входять такі послуги: охорона, прибирання, освітлення, ринковий збір (який становить 40 відсотків від загальної оплати і йде до міського бюджету).
Втім, пан Рабінюк пообіцяв, навіть у збиток власному бізнесу, все ж таки знизити вартість оренди. Станеться це вже з 1 липня.