Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №347 від 05.06.2008p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Жовтень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Новини Рівне
QRcode

#Проблема

Молоко для селянина - самі збитки

Молоко для селянина - самі збитки

Хвилею невдоволення селян Радивилівського району обернулося зниження цін на закупівлю молока. Водночас сільські мешканці відмовилися його продавати заготівельникам. І не лише Радивилівський район, який уже понад тиждень страйкує, а й селян всієї Рівненської області турбує питання низьких заготівельних цін на молоко. Для них здавання молока - чи не єдиний прибуток. Але “молочної проблеми”, найболючішої на сьогодні, і досі не вирішено. Постраждалі, передусім, селяни, які не можуть нормально реалізувати продукцію, що дістається нелегкою працею, і які навіть втрачають на цьому.

Корова у дворі - харч на столі

“Тільки й говорять скрізь, що потрібно піднімати село. А ось воно - ставлення до села. На що ж нас перетворюють!” - кричать невдоволені селяни. Молоко - не вода, а коштує чомусь дешевше, ніж “захімічена” солодка вода у магазинах. І бабусям платять за молоко копійки, в той час як на базарі воно коштує в 2-3 рази дорожче. Але без корови - нема села. Це і для себе щоденна їжа на столі, і можливість хоч трохи заробити.

Правила диктує ринок

Враховуючи те, що молоко та продукти його переробки мають неабияке соціальне значення, ринок закупівлі молока у сільгоспвиробників Рівненської області перебуває під постійною увагою територіального відділення Антимонопольного комітету.

Закупівельні ціни на молоко протягом календарного року завжди коливаються, - зазначає начальник другого відділу досліджень і розслідувань територіального відділення Антимонопольного комітету України в Рівненській області Віктор ДАНИЛЮК. - Це явище природнє, викликане, в основному, неціновими факторами, які впливають на зміну попиту та пропозиції молока. Щодо закупівель у господарствах населення, то рівень оплати здавачам залежить також від віддаленості сільської ради, на території якої заготовляють. В останні роки також спостерігається сезонна тенденція ціноутворення на закупівлю молока - збільшення ціни на молоко в зимово-весняний період при зменшені його валового виробництва та зниження ціни в літньо-осінній період при збільшенні обсягів виробництва молока, оскільки велика рогата худоба уже виходить на пасовиська. А стосовно Радивилівського району, то на даний час триває розслідування. І лише по його закінченні можна буде говорити - порушення це чи ні.

- Нині немає якихось планових показників, правила диктує ринок, - розповідає заступник начальника управління державної інспекції з контролю за цінами в Рівненській області Валерій БУЛАВСЬКИЙ. - Кожен сільгоспвиробник може продати вирощене, кому забажає, і за тією ціною, яка його влаштовує. І державного регулювання закупівельних цін немає. Є лише регулювання торгівельної надбавки до оптової ціни виробника продукції, яка становить на основні продукти харчування: хліб - 8 відсотків; молоко, борошно, цукор, крупи, макаронні вироби - 10 відсотків для міста, а для села - 13.

“Худоба може піти під ніж”

У траурній рамці портрет корови з написом: “Мене звали Ряба”. Мовляв, легше корову здати на м’ясо, ніж тримати заради продажу молока, - погодяться всі селяни. Селянин горбиться, а його ще й поганяють - як не батогом, то цінами.

“Взимку молоко приймали по 1,50 гривні, а зараз по одній гривні, - розповідає житель села Жобрин Рівненського району пан Ярослав. - Тоді як у магазині 1 літр молока становить 3,50 гривні і ціни постійно ростуть. Тому і поголів’я худоби зменшилося в нашому селищі у два рази, оскільки жителям не вигідно тримати корів через низьку вартість молока”. Проте зменшення закупівельної ціни аж ніяк не відбилось на зменшенні ціни готової молочної продукції на прилавках магазинів.

Селян хвилює одне - як далі жити?

Як продати свою продукцію вигідно - саме це і турбує сьогодні селян найбільше. Вони сподіваються на підтримку і допомогу у вирішенні своїх проблем, і мають надію, що життя покращиться.

“Контролюється лише цінова надбавка від виробника до споживача”, - зазначає начальник головного управління економіки та інвестиційної політики Ігор ТИМОШЕНКО.

У такому випадку, хто стане на захист сільгоспвиробника безпосередньо у кожному селі?

- Питома вага прийому молока від населення становить 68 відсотків минулого року і 66 відсотків цього року, - зауважив заступник начальника головного управління агропромислового розвитку Рівненської облдержадміністрації Микола ПЕТРУК. - Це спричинено тим, що поголів’я корів у населення зменшилося на 8,4 тисячі корів у порівнянні з минулим роком. А тримати корову чи свинку вдома - це всього-на-всього українська ментальність. Причин того, чому знизилися закупівельні ціни на молоко, декілька.

Якість молока від корів населення досить низька, оскільки збирається в неналежних умовах, тому у ньому підвищена кислотність, а доступ повітря призводить до сильного бактеріального забруднення. Внаслідок цього виробник для переробки затрачає більше коштів.

Також зросли витрати на пальне.

І ціни на молоко щороку падали в літньо-осінній період, і знову піднімалися в зимово-весняний, що пов’язано з сезонністю.

А також збільшилася кількість господарств, що розводять корів. Наприклад, в господарстві “Хлібороб”, що в с.Ільпінь Здолбунівського району, є окрема доїльна зала, все автоматизовано. Тому молокопереробні підприємства краще будуть купувати молоко у фермерських господарствах, хоча це і дорожче, ніж у селян.

“Розвивати село потрібно так, - розповідає заступник начальника головного управління агропромислового розвитку Рівненської облдержадміністрації Микола ПЕТРУК, - щоб була інфраструктура, створювалися ферми, де все організовано і виробництво молока проводиться в санітарних умовах. І для того, щоб зростала кількість великої рогатої худоби, держава виділила 3, 2 мільйона гривень на зростання поголів’я корів молочного напрямку, в тому числі на закупівлю теличок від населення - 1мільйон 225 тисяч гривень, за одну вирощену корову на господарстві - 3000 гривень.

05.06.2008Людмила ІЛЬНИЦЬКА


Переглядів: 1189

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1196 від 21.11.2024p.
¤ 
Як допомогти своїй «щитовидці»?

Як допомогти своїй «щитовидці»?

Щитоподібна залоза виробляє гормони, які беруть участь у регуляції низки біохімічних процесів, у тому числі адаптації інтенсивності обміну речовин до потреб тіла в цей момент. Гормони щитоподібної залози діють на всі клітини тіла і впливають на такі процеси як робота серця, інтенсивність обміну речовин, ріст та інтелектуальний розвиток дітей, емоційну стабільність дорослих....

¤ 
Ворожий обстріл на Рівненщині:

Ворожий обстріл на Рівненщині:

поліцейські збирають докази

17 листопада країна-агресор вдарила ракетами по об’єкту критичної інфраструктури Рівненщини....

¤ 
У Рівному судитимуть паліїв автівок військовослужбовців

У Рівному судитимуть паліїв автівок військовослужбовців

Прокурори Рівненської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно двох жителів Рівненського району, яким інкримінують перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період, а також умисне знищення чужого майна шляхом підпалу, вчинені за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1, ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 194 КК України)....

¤ 
З держбюджету для Рівненщини спрямують майже 33 млн грн на житло для ветеранів

З держбюджету для Рівненщини спрямують майже 33 млн грн на житло для ветеранів

32,8 млн грн додатково отримає Рівненщина для забезпечення житлом ветеранів, членів родин загиблих та інших людей, які постраждали від війни....

¤ 
У Рівному відремонтують дві зупинки коштом підприємців

У Рівному відремонтують дві зупинки коштом підприємців

Мова йде про автобусну та тролейбусну зупинки «Театральна Площа»....

¤ 
Кличко передав на передову дрони, РЕБи, генератори, обігрівачі та мікроавтобус

Кличко передав на передову дрони, РЕБи, генератори, обігрівачі та мікроавтобус

Віталій Кличко відправив захисникам на передову чергову партію необхідного обладнання, яке було придбано за небюджетні кошти. Про це він повідомив на своїй Facebook-сторінці....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22353)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18333)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15376)
• Допомога під час карантину [967] (15328)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15098)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14960)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14880)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14835)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14821)
• Живи до ста! [965] (14775)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14717)
• Бюджет і ми… [965] (14707)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14588)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14538)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14437)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14370)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14025)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13993)

ТОП-15 свіжого номера:

• Мобілізація, ВЛК та рекрутинг. (79)
• Як допомогти своїй «щитовидці»? (40)
• З держбюджету для Рівненщини спрямують майже 33 млн грн на житло для ветеранів (35)
• У Рівному відремонтують дві зупинки коштом підприємців (35)
• Ворожий обстріл на Рівненщині: (34)
• Кличко передав на передову дрони, РЕБи, генератори, обігрівачі та мікроавтобус (34)
• У Рівному судитимуть паліїв автівок військовослужбовців (34)
• Вівсянка «Роше» (33)
• Чим натирають змішувач, щоб захиститися від нальоту? (32)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"