Як зазначив пан Чекурков, приблизно півтора року тому експертиза, проведена на Театральній площі, показала, що на цій території знаходяться матеріали, які відносяться до перших етапів розвитку міста. Також аналіз виявив культурний шар, найдавніші знахідки якого датуються XVІ-XVІІ сторіччями.
Роботи розпочалися ще 18 червня зі зняття тротуарної плитки і баласту, що допомогло дістатися до культурного нашарування. У своїй роботі археологи використовують традиційний механічний метод розкопок - лопатами. “Це перевірений та надійний спосіб”, - запевнив Василь Чекурков.
У планах служби - дослідити територію всієї Театральної площі. Невідомо лише те, який характер носитимуть дослідження: чи загальне ознайомлення із залишками середньовічного Рівного, чи глибокий детальний аналіз місцевості. Тим часом розвідка дає свої результати, адже дослідникам вдалося знайти чимало цікавих предметів матеріальної культури, які дозволять відтворити реальну картину історичного життя нашого міста. Серед знайдених предметів - монети, люльки, посуд, залишки стародавніх будівель тощо. На основі аналізу відшуканих пам’яток можна зробити припущення про те, якими були люди, що жили на цій території, про їхню національність, класову приналежність та статус. Наприклад, залишки полив’яного посуду, які знаходять на досліджуваній території, свідчать про те, що на цьому місці жила еліта - знать чи багаті міщани.
Крім того, археологи знайшли залишки будівлі кінця ХІХ - початку ХХ століття, яка, очевидно, була зруйнована в часи Великої Вітчизняної війни. Поряд із будівлею було знайдено предмети, що використовуються в медичній сфері, а також балони, які застосовувалися, на думку пана Чекуркова, для анестезії. Припускають, що в цьому приміщенні свого часу розташовувався стоматологічний кабінет, у який імовірно і влучила авіабомба.
У розкопках активну участь беруть студенти Рівненського державного гуманітарного університету. Вони не лише здобувають необхідні знання в ході навчальної практики, а й допомагають науковцям у дослідженні та охороні історичних пам’яток.
Точна дата завершення проекту невідома. Його тривалість повністю залежить від складності запланованих робіт. Не останню роль відіграє й негода, адже дощі, які останнім часом почастішали, змушують археологів переривати роботу. Тому невідомо і те, коли розпочне земляні роботи будівельний інвестор, ДП “Інтергал-Буд”, який одразу по завершенню розкопок стартує з будівництвом підземного містечка.
За словами керівників проекту, розкопки стануть важливою частиною вивчення побуту давніх рівнян і допоможуть глибоко дослідити та вивчити невідомі досі сторінки історії нашого краю.