Тож у поточному році буде введено єдину тарифну сітку, що дасть змогу збільшити середню заробітну плату працівникам освіти з 1460 гривень до майже 2900. Також з 1 вересня студентам вищих та професійно-технічних навчальних закладів обіцяли підвищити стипендії, і до того ж, суттєво - майже вдвічі. Отже, мінімальні стипендії у ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації з нового навчального року підвищать із 300 до 530 гривень, у ВНЗ I-II рівнів акредитації - з 200 до 400 гривень, стипендії учнів професійно-технічних навчальних закладів - зі 150 до 200 гривень на місяць, що надасть їм чималого стимулу до успішного навчання. Таку втішну новину було оприлюднено на офіційному сайті Міністерства фінансів України.
Та, гортаючи календар, бачимо, що пройшло з тих пір немало часу, а рівненським вчителям та студентам залишається тільки чекати, адже обіцяний наказ ще не надійшов до управління освіти ОДА.
Але найцікавішим є той факт, що навіть підвищення заробітної плати не змінить тієї проблеми, яка склалася на Рівненщині, а саме того, що існує реальна нестача вчителів. Сучасна молодь не бажає працювати за спеціальністю, адже професія освітян оцінюється у “копійки”. Враховуючи ці обставини, нині у рівненських школах бракує вчителів хімії, фізики, інформатики та фахівців математичного напряму. Можливо, наказ Президента про підвищення заробітної плати працівникам освіти змінить дану ситуацію і стане своєрідним заохоченням до якісної роботи.