№361 від 11.09.2008p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"
Новини Рівне |
#Перші позачергові Політичний іподром:хто стане фаворитом мерських перегонів?Минулого тижня Верховна Рада поставила крапку в періоді незрозумілого очікування, в якому перебували рівняни з лютого місяця після смерті Віктора Чайки. 4 вересня на засіданні Верховної Ради України 366 народних обранців ухвалили проведення позачергових виборів міського голови Рівного. Голосування відбудеться 30 листопада. (Продовження. Поч. на 1-ій ст.) Цю новину автор почув за кілька хвилин до початку прес-конференції губернатора Віктора Матчука. Журналісти, які зібрались в залі, почали жваво коментувати подію, а після заходу один із колег спитав, кого я бачу в першій п’ятірці претендентів на посаду міського голови. Дійсно - хто ж фаворит? Цим питанням сьогодні багато хто переймається. На думку автора, кожен кандидат на нинішніх позачергових виборах має шанс стати мером. Парадокс? Не зовсім. За останнє десятиріччя рівненські політики та громадські діячі не могли скласти конкуренції покійному Віктору Чайці. Він впевнено набирав на виборах більше половини голосів виборців. Сьогодні жоден із вірогідних фаворитів не має такої підтримки. Тобто, розраховувати на легку перемогу не варто. До того ж чомусь багато аналітиків впевнені, що для обрання на посаду міського голови людина повинна бути добрим господарником, вміти спілкуватися з виборцями, бути добре відомою рівнянам особистістю і користуватися серед електорату (особливо малозабезпеченого) популярністю. Однак досвід інших міст не залишає каменя на камені від цієї теорії. Наприклад, мер Києва Леонід Черновецький. Він ніколи не мав досвіду господарської діяльності у галузі, хоча б мінімально наближеній до комунальної. Мільярдер, власник “Майбаха”, банкір, активіст громади доволі дивної релігії, а про ораторські здібності київського мера складено вже стільки анекдотів, що можна видавати їх окремою збіркою. І що? Вже вдруге обирається на посаду міського голови. Думаєте, Черновецький - це унікальний випадок? Ні в якому разі. Так, колишній мер Львова Любомир Буняк, в минулому керівник нафтопроводу “Дружба”, на початку виборчої кампанії був майже невідомий львів’янам. Але ж вибрали. Ще ближчий приклад – Луцьк. Нинішній мер пан Шиба теж більшістю волинських діячів не сприймався на виборах як конкурент популярному меру Кривицькому, який керував Луцьком довше, ніж Віктор Чайка нашим містом. Однак пан Шиба переміг. Цей список можна було б продовжити. Так що принаймні сьогодні визначити фаворита позачергових виборів важко. Зрозуміло одне - бажано нам, виборцям, не помилитися, тому давайте будемо уважно вивчати кандидатів, слухати та читати, що вони нам пропонують, і розуміти, що ми обираємо не просто людину, ми визначаємо майбутнє міста. Це дуже і дуже відповідально.
На сьогодні вже достеменно відомо два, поки що не зареєстрованих, претенденти на посаду міського голови Рівного, котрі братимуть участь у виборах. Днями своїм кандидатом міська організація партії “Народна самооборона” висунула Сергія Луценка, старшого брата нинішнього Міністра внутрішніх справ України. А от рівненський підприємець Олег Хижняк заявив про своє бажання очолити місто ще на початку квітня. Проте звернімося до законодавства. Згідно з Законом України “Про вибори…” міським головою може бути обраний громадянин України, який на день проведення виборів досяг 18 років та має право голосу. Громадянин може реалізувати своє виборче право або через висування його кандидатури політичною партією, блоком чи громадською організацією, або ж через самовисунення. Для цього необхідно подати відповідну заяву та інші документи до територіальної виборчої комісії. Позачергові вибори призначаються не пізніше, як за 90 днів до дня виборів. Для їх організації та проведення утворюються виборчі комісії: територіальна (не пізніше, як за 75 днів до дня виборів у складі голови, заступника голови, секретаря та 6-12 членів комісії), окружна (не пізніше, як за 65 днів до дня проведення виборів у складі голови, заступника, секретаря та 4-8 членів) та дільнична (не пізніше, як за 45 днів до дня виборів у складі голови, заступника голови, секретаря і 5-11 членів). Виборчі округи утворюються відповідними територіальними виборчими комісіями не пізніше, як за 70 днів до дня виборів. Списки виборчих округів із зазначенням їх меж, номерів і центрів доводяться до відома громадян не пізніше, як на п’ятий день після їх утворення. Виборчі дільниці утворюються не пізніше, як за 55 днів до дня виборів з кількістю від 20 до 3 тисяч виборців. Висування кандидатів починається за 60 днів і закінчується за 45 днів до дня виборів, їх реєстрація починається за 55 днів і закінчується за 30 днів до дня виборів. Відповідно, повний перелік кандидатів на посаду міського голови буде відомий 31 жовтня. Фінансове забезпечення підготовки і проведення місцевих виборів за рахунок коштів Державного бюджету України здійснюється Центральною виборчою комісією, яка є головним розпорядником цих коштів.
Коментарі (0):
|
© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено. |
тел.(098)0565477, (096)3950057 Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється Наші сайти: |