Працівник відділу кримінальної міліції у справах дітей Сарненського РВ УМВС України в Рівненській області Андрій САВИЧ розповів, що 19 серпня четверо підлітків віком 10-12 років вирішили відсвяткувати Спаса, для чого на гроші, які один із товаришів взяв без дозволу з дому, придбали в магазині “Продукти”, що по вулиці Гагаріна у Сарнах, пляшку горілки, пляшку вина, три пляшки пива та 2 банки слабоалкогольного напою. Незважаючи на юний вік покупців, продавець магазину продала їм спиртне. Після “відзначення” 12-річний Олександр опинився у лікарні з алкогольним отруєнням.
- Для сімей підлітків ця подія стала справжнім шоком, - розповідає керівник ВГЗ УМВСУ в Рівненській області Тамара ЛИСЕНКО, - і тепер вони будуть відповідати перед законом за неналежне виховання своїх дітей (стаття 184 КУпАП). До адміністративної відповідальності притягнули й продавця, який порушив правила торгівлі алкогольними напоями, продавши їх неповнолітнім (стаття 156 КУпАП).
19 серпня аналогічний випадок стався і в Костополі. Одинадцятирічний учень однієї з місцевих шкіл напився у себе вдома. На жаль, без медичної допомоги не обійшлося. Дитину в стані алкогольного сп’яніння важкого ступеня госпіталізували до центральної районної лікарні. А от 21-річному жителю Верхова допомогти не змогли. Хлопець покінчив життя самогубством, повісившись у хліві власного господарства. Знайомі, рідні та лікарі винесли сумний вердикт – зловживав спиртними напоями.
Ось так на “старті” життя, коли саме час навчатися, одружуватися, народжувати дітей і радіти кожному дню, спиртне стало на заваді усім планам та задумам.
Останнім часом медичні працівники, вчені та громадськість занепокоєні поширенням в Україні такого страшного явища як дитячий та підлітковий алкоголізм. Вони в один голос стверджують, що цьому лиху сприяє реклама слабоалкогольних напоїв, які нібито додають енергію та втамовують спрагу. І прогнози не з втішних. За кілька років молоді люди від такого “легкого”, здавалося б на перший погляд, дозування, фактично деградують, стають залежними, якщо узагалі не хронічними алкоголіками, а згодом, як не прикро, потрапляють до лікувальних установ чи правоохоронних органів.
За словами Тамари Лисенко, з початку року до органів внутрішніх справ було доставлено 257 неповнолітніх, які розпивали спиртне чи перебували у стані алкогольного сп’яніння у громадських місцях.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |