Першим керівником підприємства був Богдан Булик. Під його керівництвом будувалися газові магістралі до Радивилова, Костополя, Сарн, Гощі та Острога. У 1991 році, після призначення Богдана Мирославовича начальником новоствореного Рівненського виробничого лінійного управління магістральних газопроводів, “Рівнегазбуд” очолив Андрій Марков, нині генеральний директор відомої фірми “Самгаз-Рівне”. Він і передав естафету керівництва товариством Миколі КОРЧУКУ (на фото), який працює на підприємстві з перших днів його заснування.
Нині у структурі ВАТ “Рівнегазбуд” двi виробничi дiльницi, лабораторiя по контролю якостi зварних з’єднань та транспортна дiльниця. В часи економічного колапсу 90-х років підприємству вдалося зберегти професійне ядро колективу і матеріально-технічну базу: виробничі майстерні, адміністративні та складські приміщення, транспортні засоби і землерийну техніку. Завдяки цьому товариство сьогодні успішно справляється з будівельно-монтажними роботами по будівництву магістральних газопроводів, автоматичних газорозподільних станцій (АГРС), газопроводів високого, середнього і низького тиску, виготовляє проектну документацію і газифікує об’єкти промисловості, соцкультпобуту, житлові будинки, виконує роботи (проколи) по безтраншейній прокладці трубопроводів під автошляхами та залізничними коліями.
Майстрам “Рівнегазбуду” довіряють найскладніші завдання, адже своїм відповідальним ставленням до роботи та якістю її виконання вони славляться на всю область. Останні два роки товариство прокладало газові мережі в Радивилiвському, Млинiвському, Гощанському, Рiвненсь-кому районах та мiстi Рiвне, а зараз здійснює реконструкцію АГРС у ВАТ “Рівнеазот”.
- В історії газифікації Рівненщини, - розповідає Микола Корчук, - були і злети, пов’язані зі стрімким розвитком газової мережі краю, і спади в її розширенні. Якби держава була в змозі з року в рік виділяти необхідні бюджетні кошти, то, напевне б, уже вся область була газифікована. Але про це можна тільки мріяти. Відсутність бюджетного фінансування будівництва газових мереж у населених пунктах є основною перешкодою для збільшення обсягів газифікації. Якісна зміна ситуації з будівництвом газових мереж у населених пунктах можлива тільки після повернення до відпрацьованої практики фінансування цих робіт коштом державного ймісцевих бюджетів.
Економічна криза і політична нестабільність в Україні негативно впливають на економіку держави в цілому і діяльність ВАТ “Рівнегазбуд” зокрема. У 2008 році в держбюджеті на газифікацію було передбачено 600 мільйонів гривень, але в масштабах країни це практично нічого. Проте колектив ВАТ “Рівнегазбуд” сподівається на кращі часи.
- Адже перехід на альтернативні джерела енергії - процес тривалий, - вважає Микола Федотович, - а про оновлення магістральних газопроводів, побудованих у 60-х роках минулого століття, треба дбати вже сьогодні, щоб не знищити зовсім газотранспортну систему країни. Для цього ми маємо чудовий колектив, що першим на Рівненщині освоїв зварювання газопроводів із поліетиленових труб.
У переддень 25-річного ювілею підприємства хочу висловити глибоку вдячність газозварювальникам Василю Матвієнку, Івану Сафоніку, ветерану підприємства Івану Кроту, водію Юрію Москаленку, інженерно-технічним працівникам, усім трудівникам, які чесно і сумлінно працюють на благо громади краю. Користуючись нагодою, вітаю весь колектив товариства, його ділових партнерів з Новим роком та Різдвом Христовим. Нехай ці веселі свята принесуть у Ваш дім радість, затишок і добробут, а наступаючий рік стане для України роком миру, злагоди та процвітання!