Упродовж останньої декади грудня 2008 року та першої декади січня 2009 року щоденна реєстрація була меншою порівняно з першими двома декадами грудня минулого року. Так, якщо в середньому за 20 днів грудня в службі зайнятості щоденно реєструвалося 500 незайнятих громадян, то у період з 21 грудня 2008 року по 10 січня 2009 року - 300-250. За першу декаду січня роботу знайшли майже 250 безробітних.
Вже у першій декаді січня 2009 року 2,2 тисячі працівників з 30 підприємств, організацій та установ Рівненської області перебували у безоплатних відпустках. Найбільше - у Здолбунівському, Сарненському районах та Кузнецовську.
Прогнозується, що у січні-лютому обсяги скорочень не перевищать 900 працівників, а за угодою сторін може бути звільнено щонайменше 2,5 тисячі працівників. Така ситуація негативно вплине на ринок праці.
Загалом у 2008 році послугами служби зайнятості Рівненщини скористалися 91,3 тисячі незайнятих громадян області. За цей період роботу знайшли 35,5 тисячі осіб: 2445 - шляхом дотацій, 1440 - шляхом одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.
Враховуючи ситуацію, що склалася на ринку праці, центри зайнятості спрямовували свої зусилля на працевлаштування, підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних громадян (9,6 тисячі осіб). Для фінансової підтримки незайнятих і безробітних громадян, підвищення їх трудової активності, пом’якшення ситуації на ринку праці, вирішення актуальних соціальних питань інтенсивно використовувалися громадські роботи, участь в яких у 2008 році взяли 23,7 тисячі незайнятих осіб.
Починаючи з вересня 2008 року в центрах зайнятості області значно зріс потік громадян, які шукали роботу, адже у багатьох районах почалося звільнення працівників за угодою сторін. Так, тільки у грудні 2008 року за згодою сторін було звільнено більше як дві тисячі працівників. Крім того, за останні три місяці 2008 року така ж кількість громадян повернулася з заробітків у інших регіонах.
Для того, щоб зменшити ріст безробіття на Рівненщині, служба зайнятості вживає превентивні заходи. Зокрема, проводиться інформування працедавців, які планують звільняти персонал, про можливості працевлаштування кадрів на інші підприємства, надання рекомендацій щодо запровадження режиму роботи за скороченим робочим днем, відтермінування звільнень.