Після масової приватизації державних підприємств та перетворення їх у господарські товариства, на балансі залишилося 924 житлові об’єкти, з них - 101 гуртожиток. На сьогоднішній день у комунальну власність перейшло лише 603 житлові будинки і 51 гуртожиток. І якщо рівень передачі житла у районах більш-менш вирішується, у Рівному він становить менше 50 відсотків.
- Проблема гуртожитків існує вже не перший рік, - зауважує начальник регіонального відділення Фонду держмайна України по Рівненській області Віктор МАТВІЄНКО. - А передача їх у руки приватних структур призвела до того, що людей намагаються виселити без надання будь-якого іншого житла. Можливо зараз, з прийняттям закону, цим питанням почнуть займатися впритул.
Основна позовна робота, більше 60 засідань, проводиться по гуртожитках на Відінській,10 та Відінській,42а. Але коли на рішення виноситься ухвала, на ухвалу - рішення, і питання розглядається в замкненому колі, вирішити щось неможливо. Від цього, зрозуміло, найбільше страждають люди. Зараз не можна навіть укласти договорів оренди на нежитлові приміщення для того, щоб погасити борг гуртожитку, а це більше 100 тисяч гривень - за опалення.
У 2008 році було створено відразу дві комісії - для технічного обстеження гуртожитків по вул. Льонокомбінатівській,15 та Фабричній (будинки 14, 16, 20, 22), які знаходяться на балансі ВАТ “Рівнельон” та з інвентаризацій нежитлових приміщень і договорів оренди у цих гуртожитках. Висновки й досі невідомі.
Регіональне відділення зверталося до суду й з позовом про визнання приватизації гуртожитків ВАТ “Рівнеазот” недійсним і вилучення гуртожитків із внесенням їх до державного реєстру. Позов зупинили, проте є сподівання, що у 2009 році з підприємством буде підписана “мирова” угода.
За словами начальника Віктора Матвієнка, за останній рік міська влада не прийняла жодного об’єкта від господарських товариств. І, незважаючи на те, що зобов’язала регіональне відділення надати перелік гуртожитків аби надалі провести інвентаризацію та обстежити технічний стан, в кінцевому результаті влада Рівного завжди посилається на нестачу коштів у міському бюджеті для ремонту та утримання цих гуртожитків. Тим більше, що, згідно з Законом, у разі передачі гуртожитків у комунальну власність, органи місцевого самоврядування повинні сплатити необхідну суму.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |