До такої ситуації, за її словами, привела ухвала уряду від 10 вересня 2008 року про ліквідацію Державної служби лікарських засобів та виробів медичного призначення і створення Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів. У грудні Президент своїм указом зупинив дію цієї ухвали і звернувся до Конституційного суду, який 11 лютого відмовив у відкритті відповідної справи.
“Вся система контролю якості ліків сьогодні паралізована. По суті, з 10 вересня - моменту виходу ухвал уряду... наш ринок ліків повністю відкритий”, - констатувала І.Демченко. На її думку, у даний момент ліквідовані контрольні органи не можуть виконувати свої функції, а нову структуру з відповідними повноваженнями створити поки не вдалося. “З 10 вересня легітимно не здійснюється контроль якості ліків, не погоджуються паспорти на аптечні установи, не контролюється оборот, не видаються сертифікати на ввезення, - частина товарів перебуває на карантині. За півроку не вдалося створити новий єдиний орган контролю”, - підкреслила І.Демченко.
Причину вона бачить в тому, що нова контролююча структура створюється з нуля, без використання напрацювань і матеріально-технічної бази ліквідованих служб.
“Річ у тому, що в жодному документі не написано: новостворювана інспекція - правонаступниця попередньої, і, отже, за нею зберігаються спеціалісти, матеріально-технічна база, лабораторії. У даному разі створюються абсолютно нові структури. Саме тому й виникають такі серйозні проблеми з організацією контролю якості препаратів”, - упевнена І.Демченко.
На її думку, значний час займе також створення необхідної нормативної бази для функціонування нової контрольної структури: “Адже щоб такий орган міг працювати легітимно, потрібні не тільки фахівці та обладнання - необхідно підготувати всю нормативну й законодавчу базу”.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |