Атмосфера панувала напрочуд святкова - адже всі учасники були у гарному національному вбранні, а відкриття розпочалося з виступу фольклорного гурту “Веснянка”, дзвінкі голоси якого налаштували на відповідний лад.
Мистецтво писанкарства - особливий засіб духовного спілкування людей. Його витоки сягають періоду культури Трипілля і пов’язані з язичницьким культом прославлення вічного закону життя та смерті, весняного пробудження на землі. Писанка – це мініатюрний символ життя, в якому криється таїна будови світу та руху небесних світил. Саме тому правильно написана писанка вважалася універсальним талісманом, і зміни в орнаменті не допускалися, оскільки тоді вона втрачала свою магічну силу.
Троє учасників - митці Дребот, Степанюк та Гринбокий - викладачі Рівненської дитячої художньої школи. Як мали нагоду переконатися відвідувачі, вони володіють новими техніками писанкарства (наприклад, “білим по білому”), а керамічні яйця, виготовлені Леонідом Гринбоким, за словами директора школи Анатолія Мартиненка, - “нічим не гірші від Фаберже”.
І хоча колись писанкарством традиційно займалися жінки, усіх вразили роботи наймолодшого учасника - 9-річного Сашка Степанюка. Вони виконані настільки майстерно, що просто неможливо здогадатися, що розпис зроблено дитячою рукою.
А ще з вуст гостей невпинно звучало: “шедеври”, “крок наближення до Бога”, “майстри високого класу” тощо.
Отже, якщо бажаєте помилуватися вишуканою вишивкою, неповторними барвистими орнаментами писанок та оригінальними величезними керамічними яйцями з дивовижними рельєфами, - завітайте на виставку, яка діятиме до 30 квітня цього року.