У цьому допоможуть фізичні вправи, які забезпечують нормальне кровопостачання, а з ним і насичення потрібними речовинами та киснем. До речі, від кисневого голодування мозок страждає найбільше. Тому вправи найліпше робити на свіжому повітрі або хоча б при відчиненому вікні. Дуже корисні нахили вниз.
Науково доведено, що найоптимальніший спосіб збереження пам’яті - постійне її тренування. Потрібно вчити вірші, розгадувати кросворди, багато читати і переповідати прочитану інформацію друзям, тобто, створити оптимальні умови для розумової діяльності. Працездатність мозку підвищується на 30 відсотків в інтервалах між 7-10 годинами ранку і 17-20 годинами ввечері. Під час напруженої роботи важливо кожні 45 хвилин робити 5-10-хвилинні перерви. Енергію мозку постачають білок і глюкоза. Тому в раціоні людини мають бути продукти, що містять ці компоненти. Найповнішим джерелом глюкози є мед і фрукти; білка - горіхи й зерно.
В українській народній медицині стимулятором мозку вважають барвінок, африканській - гінкго білобу. Після ретельних досліджень вчені дійшли висновку, що гінкго білоба є ефективним активатором мозкової діяльності. Тому медики радять широко вживати цю рослину людям літнього віку. Препарати з неї нині продають і в українських аптеках.