- Рівень забруднення води не перевищує допустимої норми, - запевняє головний санітарний лікар міста Євген ДАВИДОВСЬКИЙ. - Крім того, перевірка озера проводитиметься щотижня: один раз міською санстанцією, другий - обласною. І так - до кінця купального сезону: з 15 травня до 30 жовтня поточного року. Якщо ж вода стане непридатною для купання - пляж відразу закриють.
Потрібно віддати належне міським комунальним службам: вони насправді зробили майже неможливе - змінили обличчя зони відпочинку. Новий відкритий душовий комплекс, роздягальні, біотуалети, фонтанчики для пиття, лавочки, парасольки, смітниці - і це ще неповний перелік того, що з’явилося на облаштованому міському пляжі.
- Фінансові витрати на оновлення цього об’єкту умовно можна розділити на дві частини, - розповідає начальник міського ЖКГ Іван ГЕМА, - реконструкція пляжної зони, на яку з міського бюджету було витрачено 276 тисяч гривень, і приведення пляжу в належний вигляд до початку купального сезону. Мається на увазі зачистка дерев, скошування трави, ремонт сходинок, туалетів, вивіз сміття. Маю відзначити пересічних мешканців міста, студентів і банкірів, які заповзято допомагали.
Найважчим було очистити дно озера, бо це, в першу чергу, безпека мешканців. Варто відмітити, що під час цих робіт комунальники назбирали та вивезли близько половини машини битого скла і навіть бетонну урну, яку “вдячні мешканці” нашого міста закинули у воду. А загалом під час прибирання зони відпочинку довелося вивезти не один десяток (!) машин сміття. Окрім цього, додатково берегову зону дна пройшли водолази.
Що ж до проведених робіт, то на території пляжу відновили та переклали водопровід, встановили регулятор тиску, який забезпечує регуляцію питних фонтанчиків. На зоні відпочинку замінили пісок.
У перспективі пляжна зона розширюватиметься. Там пла-нують побудувати кафе і ресторанний комплекс, який би працював цілий рік. Однак, як зауважив Іван Гема, пляжна зона буде “закритою” для спиртних напоїв.
Сьогодні зона відпочинку закріплена за Трестом зеленого господарства, який буде опікуватися утриманням цього об’єкта у належному стані. Потрібно пам’ятати, що Басівкутське озеро - це серце і легені нашого міста, про які потрібно піклуватися, а з тим, відповідно, й естетично відпочивати.