Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №400 від 11.06.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Жовтень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Новини Рівне
QRcode

#“Гаряча” лінія

Ярослав ГОЛОМША: “Кожна справа по-своєму резонансна, адже йдеться про людське горе”

Ярослав ГОЛОМША: “Кожна справа по-своєму резонансна, адже йдеться про людське горе”

Нещодавно в редакції газети “Рівне-Ракурс” пройшла “гаряча” лінія з начальником УМВСУ в Рівненській області Ярославом ГОЛОМШОЮ (на фото). Ми не будемо окреслювати питання, які турбували додзвонювачів, оскільки вони надто індивідуальні. А деякі проблеми взагалі не належать до юрисдикції правоохоронних органів. Але… За словами головного міліціонера області, на будь-яке питання міліціонер має надати грамотну юридичну відповідь.

Дякували по телефону і за роботу. Директор ринку відзначила трьох працівників міліції, які допомогли підприємцям Ювілейного, почули їх і забезпечили потрібні умови.

- Коли Ви зрозуміли, що хочете стати правоохоронцем?

- Я не люблю відповідати на подібні запитання… Мабуть, тому, що виховувався у простій сім’ї (я родом із села Тухля Сколівського району Львівської області), маю загострене почуття справедливості. А оскільки у житті сповідую більш чоловічі якості, визначився, що маю працювати саме у силовій структурі.

Неабиякий досвід роботи отримав на різних, у тому числі керівних посадах у спецпідрозділах МВС. Працював і на Рівненщині: у 2003-2004 роках був заступником начальника УБОЗ УМВС України в області.

- Як оперативник “з нуля”, Ви, певно, для самовдосконалення читаєте якусь спеціалізовану літературу?

- Вдома у мене надзвичайно велика бібліотека, адже інформацію, у переважній більшості, полюбляю дізнаватися з першоджерел - літератури. Для мене це набагато цікавіше, аніж фільми. Адже в процесі читання людина заглиблюється у зміст написаного, і виокремлює більш значимі для неї моменти.

Пізніше бібліотека почала наповнюватися книжками детективного жанру, філософією, фантастикою. Дійшло до того, що я почав аналізувати певні історичні моменти розвитку діючих режимів. Обіймаючи певну посаду, керівник має бути духовно вищим від тих, кого очолює, а, відповідно, більше знати і вміти краще аналізувати.

- Після виходу на екрани фільму “CIS: місце зустрічі”, США почали дотувати дослідницькі центри. А як у нас з цим справи?

- Взагалі-то це питання не моєї компетенції, але свою думку щодо цього маю. Справа у тому, що всі фільми повинні виховувати, тобто, доповнювати роботу загального виховного процесу. І тому вважаю, що можна (це вже питання до владних структур) впливати на ті процеси фільмами. Адже виховання у комплексі забезпечує правильний розвиток людини, а, відповідно, і всього суспільства. Інформація, яка містить пізнання, надзвичайно важлива.

- Наскільки Вам морально важко бути міліціонером?

- Мені - не важко. Завжди було бажання працювати і самовдосконалюватися. І якщо я через стільки років і досі є частиною цієї системи, то це вже багато про що говорить. Головне для мене - щоб співрозмовник мене чув.

- 29 грудня 2007 року Вас призначили начальником УМВСУ в Рівненській області. Як Ви оцінюєте рівень рівненських правоохоронців?

- Мова має йти про ідеологію самовиховання професійного рівня більшості молодих працівників. Ми не можемо мати інших, окрім тих, що виховувалися в цьому суспільстві. База, яка є - основна, але, я вважаю, що вектори розставлені правильно, ми знаємо, як працювати і куди йти.

Міліціонер має поставити собі запитання: чому ти обрав саме цю роботу, якщо тебе не влаштовують заробітна плата і умови? Адже коли ти прийняв присягу, то маєш служити. Як нас раніше вчили: 15 років ти маєш працювати, щоб заробити собі хоча б якийсь імідж, щоб уже потім просуватися службовими сходинками.

- Є така думка, що невдоволення зарплатою стимулює до хабарництва…

- Вона хибна, хоча і має право на життя. А неправильна тому, що якщо людину не влаштовують умови праці, вона не має працювати в цій структурі. Адже правоохоронець, виконуючи державну функцію, повинен працювати на перспективу. Якщо хтось говорить про те, що є такі працівники міліції - це не так. Я хотів би їх захищати, збільшувати їм зарплати, заохочувати... Але, вважаю, якщо вистачає на хліб і на те, щоб мінімально прожити - це великий плюс, тому що зараз багато хто і цього не має.

- А наскільки широко розвинені такі поняття, як корупція і хабарництво в чиновницьких колах?

- Слово “корупція” виникло паралельно зі створенням держави. Будь-який чиновник має всі можливості для того, аби отримати вигоду за вирішення того чи іншого питання. Не скажу, що корупція на Рівненщині має глобальні масштаби, але є справи, де фігурують суми у 240, 120 тисяч. Зі свого боку, ми реагуємо на кожен випадок і ведемо відповідну роботу.

- Які найбільш резонансні справи були розкриті з грудня 2007 року?

- Їх дуже багато, і кожна з них по-своєму резонансна, адже йдеться про людське горе. Важливо, що фактично всі справи щодо вбивств і нанесення тяжких тілесних ушкоджень зі смертельними наслідками, з того моменту, як я очолив правоохоронців Рівненщини, стовідсотково розкриті. Щоправда, деяких зловмисників ми ще розшукуємо, але особи встановленні. Наразі проводиться екстрадиція однієї особи, яка вчинила вбивство. Його затримали у Володимирі Російської Федерації, і зараз направляють до нас.

Були викриті організовані злочинні групи, які діяли в Рівненській області. У минулому році справи щодо восьми таких серйозних груп були скеровані до суду. У цьому році - три, над чотирма ще працюємо. Продовжуємо роботу по справах автомобілістів, масштабність яких не має меж. Фінансові піраміди - це також резонанс.

Я скеровую своїх працівників на те, що вони повинні працювати системно, відстежувати і вивчати проблему, підходити професійно і бачити у перспективі профілактику цього злочину.

- Повернімося до фінансових пірамід. Останнім часом з’являється багато інформації про викриття конвертаційних центрів. Наскільки важко натрапити на слід такого роду злочинців?

- Вважаю, що надзвичайної складності немає, якщо правильно виконувати свої функціональні обов’язки. Минулий і поточний рік показали, що в Рівненській області були такі випадки, на даний час розслідуються дві серйозні справи по конвертаційних центрах. По одній із них заарештовано шість чоловік, один - на підписці. Суми говорять самі за себе - 150-200 мільйонів проконвертованих коштів. Це не означає, що всі кошти крадені. Адже, що таке конверт? Це можливість незаконним чином безготівкові гроші перевести у готівкові для досягнення певної мети.

Ми вивчаємо причини цього процесу, щоб отримати можливість спрогнозувати перспективи цієї діяльності. Наприклад, по одному із цих конвертаційних центрів було задіяно близько 300 контрагентів - юридичних осіб, які скидали гроші на конвертаційний центр. Як правило, це кошти різного характеру, є державні, бюджетні. Я впевнений, що незабаром бажання займатися такою діяльністю у людей відпаде. Головне, щоб ми змогли правильно довести ці справи до логічного завершення.

- Чи була якась справа, яка Вас вразила?

- Вражає буквально все, тому що відчуваєш біль людини. Пам’ятаю, що, коли я тільки очолив УМВСУ в Рівненській області, на Дубенщині в Семидубах вбили чоловіка та жінку. Діти - на заробітках. Банально все і гірко - за якісь кілька копійок чоловік вбиває двох людей. А справа сім’ї Гаврилюків, яка скерована до суду? Тебе прийняли, як сина, а ти… обухом за якихось 700 гривень! Будь-яке вбивство чи нанесення тяжких тілесних ушкоджень - болюче.

За своє життя я такого надивився…

- 2009 рік УМВС визначило, як рік боротьби із вуличною злочинністю. Як Ви боретеся з цим явищем?

- Що таке вулична злочинність? Це - хуліганство, розпиття спиртних напоїв, викрадення сумочок та мобільних телефонів, грабежі тощо. Статистика показує, що в цьому напрямку, і, безпосередньо в нашій області, є ріст. Якщо кількість інших видів злочинів зменшується, тут - навпаки.

Боротися? Боремося, а також думаємо над профілактикою злочинності. Завдяки Міністерству внутрішніх справ отримали для роботи нові патрульні машини. Тепер - слово за міською радою, адже все впирається у паливно-мастильні матеріали, такі необхідні для роботи.

- Чи можна якось вплинути на дітей і наркоманів, які “відпочивають” зазвичай у під’їздах?

- Лише забороняючими каральними методами це зробити важко. Тому потрібно буквально все: допомога батьків, школи й інших закладів, вчасне інформування та реагування. Потрібно проводити профілактичні заходи, а не карати, наркоманів ставити на облік, проводити відповідну роботу для того, щоб не вживали наркотики. Те, як сьогодні взялася за молодь заступник мера Галина Кульчинська - досить важливо. Адже дітям потрібно запропонувати альтернативу.

- Зараз, як завжди влітку, у місті з’являється багато циганів. Їх реєстрація десь ведеться?

- Звісно, ми займаємося цією проблемою. Кожен помітив, що на вулицях “увійшло в свою колію” шахрайство. Жінки видурюють гроші, гадають, щось придумують, інколи навіть б’ють. Є багато негативних моментів, та, головне, що нас і наші проблеми чують і розуміють, адже силами лише правоохоронних органів боротися дуже складно. Щоб повністю навести лад, до всього потрібно підходити комплексно. До міліції звертаються не лише з приводу злочину, а й з будь-якого іншого питання. Наше завдання - роз’яснити. А, по великому рахунку, якщо звертаються - довіряють. Хоча мені особисто здається, що нині обличчя міліції, байдуже якого регіону, хочуть виваляти у бруді. А це неабияк прикро…

11.06.2009Любов РОМАНЮК


Переглядів: 1121

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1195 від 20.11.2024p.
¤ 
Ознаки того, що у вас дефіцит вітаміну D

Ознаки того, що у вас дефіцит вітаміну D

Нестача «сонячного» вітаміну вкрай негативно позначається на стані здоров’я, тому його попередження – найкраща послуга вашому організму....

¤ 
Троє чоловіків вбили знайомого

Троє чоловіків вбили знайомого

До злочину причетні троє дубровиччан – 30-ти, 19-ти та 15-ти років, які і раніше потрапляли в поле зору правоохоронців за вчинення адміністративних правопорушень. А найстарший та неповнолітній мали судимість....

¤ 
Пошкодив шини службового авто

Пошкодив шини службового авто

Відомо, що 42-річний чоловік уже неодноразово потрапляв в поле зору правоохоронців, зокрема був судимий за вчинення майнових злочинів та хуліганства....

¤ 
У Рівненського обласного протипухлинного центру новий керівник

У Рівненського обласного протипухлинного центру новий керівник

Рівненський обласний протипухлинний центр очолив Віталій Бойко. Напередодні голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш звільнив його з посади директора комунального підприємства «Рівненська обласна дитяча лікарня», якою Віталій Бойко керував тричі: з червня 2005-го по вересень 2006-го, з 2007 по 2010 рік та з грудня 2014 року і дотепер...

¤ 
Громади Рівненщини отримали 11 нових шкільних автобусів

Громади Рівненщини отримали 11 нових шкільних автобусів

Ще 11 шкільних автобусів передали тергромадам Рівненщини. Ключі від нових авто вручили начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль та голова обласної ради Андрій Карауш....

¤ 
Партія «УДАР Віталія Кличка» стає ще більш відкритою

Партія «УДАР Віталія Кличка» стає ще більш відкритою

Ми прагнемо залучити якомога більше груп українців до політичного життя суспільства та розбудови партії. Зокрема, розширити участь жінок у прийнятті рішень, надати їм можливості для самореалізації....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22328)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18311)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15359)
• Допомога під час карантину [967] (15310)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15080)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14943)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14861)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14819)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14803)
• Живи до ста! [965] (14760)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14702)
• Бюджет і ми… [965] (14692)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14574)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14520)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14420)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14359)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14013)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13981)

ТОП-15 свіжого номера:

• Партія «УДАР Віталія Кличка» стає ще більш відкритою (1063)
• Для освітніх закладів Рівного закуплять нове обладнання (208)
• Громади Рівненщини отримали 11 нових шкільних автобусів (177)
• Ознаки того, що у вас дефіцит вітаміну D (144)
• Пошкодив шини службового авто (134)
• У Рівненського обласного протипухлинного центру новий керівник (133)
• Троє чоловіків вбили знайомого (132)
• Навіщо протирати скло машини яблуком у дощ? (129)
• Смертельна автопригода у Рівненському районі (123)
• Сприяли в ухиленні від мобілізації: ще чотирьом лікарям повідомили про підозру (122)
• Налагодили міжрегіональний канал збуту наркотиків (118)
• Потрапив під колеса мотоцикла, вибігши на дорогу (118)
• В області облаштовують кулінарний хаб (117)
• Ультразвукова діагностика в закладах охорони здоров’я м.Рівне (115)
• Незабаром на Рівненщині з’являться нові навчально-практичні центри (114)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"