З початку 2009 року рівненські митники перерахували до Держбюджету України 183 мільйони гривень податків та зборів. Тобто, щодня в середньому по 1,5 мільйона гривень. Найбільш активними учасниками зовнішньо-економічних відносин, а, відповідно, і найбільшими платниками податку, можна вважати: представництво “ТОВ “Азеркорпу - Аутобан”, Здолбунівське ВАТ “Волинь-Цемент”, ТОВ “Гюалос”, ТОВ “АЛС-Захід”, ТОВ “Міжнародна насіннєва компанія”, ЗАТ “Консюмерс-Скло-Зоря”, ВАТ “Рівне-азот”, Рівненську АЕС.
Цьогоріч обсяг експорту в порівнянні з минулим роком збільшився на 39 відсотків, а частка імпортних операцій зменшилася на 23,9 відсотка. Незважаючи на це, товари у Рівненську область імпортуються з 70-ти країн світу. Найбільшим попитом користуються: транспортні засоби (16 відсотків), промислове обладнання (8 відсотків), риба морожена (4,7 відсотка), сільськогосподарська техніка і скло (4 відсотки). Значно побільшало іноземного м’яса, яблук, насіння, какао-порошку.
Разом з тим, у 2009 році на Рівненщину ввозяться товари, яких у минулому році не було: металоконструкції, елеватори, конвеєри, автокрани, обладнання для виробництва харчових продуктів, квіти, насіння цукрових буряків.
Експортерами рівненських товарів є 55 країн світу, та лідерство й досі утримує Росія, куди вивозиться третина всієї продукції. Іноземців приваблюють товари промислових та переробних підприємств області: мінеральні добрива, камінь, фанера, лісоматеріали, скло та вироби з нього, електрична апаратура, ягоди морожені тощо. У 2009 році збільшилося вивезення будівельних розчинів, дубового шпону, частин меблів, високовольтної апаратури, олії, сірників. Зацікавила іноземців і нова продукція: насіння ріпаку, трансформатори, цукор, фор-ми для лиття мінеральних матеріалів, паливна деревина.
З початку року митники оформили 16231 вантажну митну декларацію, 1515,2 тисячі тонн вантажів, пропустили 352,4 тисячі осіб, 81 тисячу транспортних засобів (в тому числі 15 літаків).
Пріоритетним напрямом роботи залишається боротьба з контрабандою та порушенням митних правил. З початку року було складено 146 справ про порушення митних правил на загальну суму 2 мільйони 373 тисячі гривень, та порушено 4 кримінальні справи. Серед вилучених предметів - продовольчі товари (тютюнові та алкогольні вироби), запчастини, оргтехніка, засоби самозахисту, насіння, дизпаливо, олива моторна, ювелірні вироби тощо.