№405 від 16.07.2009p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"
Новини Рівне |
#Консультація Земля - не камінь спотиканняРедакція “РР” розпочинає блок публікацій по роз’ясненню земельного законодавства. Якщо у Вас є невирішені питання, які стосуються зазначеної сфери, звертайтеся до редакції. На них радо дадуть відповідь фахівці ГУ Держкомзему у Рівненькій області. Запитання. Чи мають право органи місцевого самоврядування вносити зміни до прийнятих раніше рішень про передачу земель у приватну власність для ведення підсобного сільського господарства, якщо на земельній ділянці розташований житловий будинок і господарські будівлі? Роман Степанюк, м.Сарни Відповідь. Якщо державний акт не виданий, за заявою громадянина орган місцевого самоврядування, у разі наявності на земельній ділянці житлового будинку і господарських споруд, які існували на момент прийняття рішення про передачу у приватну власність, може внести зміни до цього рішення в частині передачі частини земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, а іншої частини - для ведення особистого селянського господарства. При цьому громадянином не повинно бути використано право на безоплатну приватизацію земельної ділянки для будівництва жилого будинку, господарських будівель і споруд. У разі, якщо державний акт на право власності вже виданий або громадянин використав право безоплатної приватизації земельної ділянки для будівництва жилого будинку, господарських будівель і споруд, необхідно розробити проект землеустрою щодо зміни цільового призначення частини земельної ділянки. Розмір земельної ділянки для будівництва жилого будинку, господарських будівель і споруд повинен визначатися відповідно до генерального плану населеного пункту, іншої містобудівної документації (ст.39 Земельного кодексу України).
Запитання. Які документи на землю потрібно оформити, якщо я вирішила продати будівлю? Ганна Семенович, м.Рівне. Відповідь. Якщо державний акт на право власності продавцем не виготовлявся, то необхідно враховувати наступне. Згідно з п.3 Декрету Кабінету Міністрів України “Про приватизацію земельних ділянок” право власності громадян на земельні ділянки посвідчується відповідною радою, про що робиться запис у земельно-кадастрових документах, з наступною видачею державного акту на право приватної власності на землю. Продавець повинен спочатку виготовити державний акт на право власності на землю, а потім на підставі цивільно-правової угоди передати цю земельну ділянку покупцю об’єкта нерухомого майна. Якщо державний акт не виготовлявся, земельна ділянка обліковувалася за продавцем, то необхідно виходити з наступного. Пунктом 1 ст.118 Земельного кодексу України визначено, що громадянину, у якого земельна ділянка перебуває у користуванні (розуміється перебувала у користуванні станом на 01.01.2002р.) рішення органу місцевого самоврядування про передачу у приватну власність приймається за технічною документацією із землеустрою щодо складання державного акту на право власності на землю. Громадянам, які виявили бажання приватизувати земельну ділянку із земель державної або комунальної власності, передача цих ділянок здійснюється органами місцевого самоврядування за проектами землеустрою щодо відведення земельних ділянок. У випадку, якщо земельна ділянка лише обліковувалася за громадянином, і не була передана у приватну власність, передача цієї ділянки повинна здійснюватися за проектом землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Коментарі (0):
|
© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено. |
тел.(098)0565477, (096)3950057 Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється Наші сайти: |