Корисні огірки при інфаркті міокарда, адже збалансовують співвідношення солей натрію та калію. Завдяки сечогінним властивостям виводять надлишок рідини та солі натрію з організму, що сприяє зменшенню набряків. Для цього п’ють натще по склянці суміші свіжих соків огірків та салату (1:1). Загалом протягом доби можна випити до 1 л соку з огірків, це сприяє поліпшенню пам’яті, зміцненню зубів, нігтів, волосся.
Допомагають вивести зайвий холестерин, тому є профілактичним і лікувальним засобом у разі атеросклерозу. Дієтологи радять на перший сніданок готувати пюре з городніх огірків: натерти на тертці 300 г овочу, додати зелень кропу, петрушки, селери. І так чинити упродовж усього огіркового сезону.
100 г тертого огірка треба з’їдати людям, які мають негаразди з травленням, зокрема спастичний коліт, адже огірки посилюють виділення шлункового соку, допомагають перетравленню їжі. М’яко знижують невисокий артеріальний тиск, тому добре допомагають на початкових стадіях гіпертонічної хвороби. Сприяють позбавленню від хронічних запорів, якщо їх їсти досхочу та ще й з медом (можна пити сік з медом).
Сік з медом або цукровим сиропом також вгамовує кашель, пом’якшує відхаркування, мокротиння (пити тричі на день по 2 ст. л.). Щоб знизити температуру тіла, п’ють 1 склянку огіркового соку і обмивають ним тіло. Для поліпшення смаку огіркового соку до нього додають сік часнику, помідорів, чорної смородини, яблук тощо.
Для профілактики та лікування ожиріння рекомендують, так звані, розвантажувальні огіркові дні, коли протягом дня вживають 1,5-2 кг свіжих огірків за 5 прийомів (можна ледь присолити). Огіркова дієта корисна також хворим на подагру, з порушенням серцево-судинної діяльності, з хворобами печінки та нирок, адже завдяки сечогінній дії огірків організм очищається від шкідливих продуктів обміну, що затримуються в ньому.
Забезпечують нормальне функціонування центральної нервової системи та щитоподібної залози. Корисні для хворих на цукровий діабет, бо цинк, що є в них, сприяє процесам вироблення інсуліну, потрібного для регулювання вуглеводного обміну. Добре впливають на стан шкіри, живлять її, пом’якшують, звужують пори, розгладжують зморшки, усувають веснянки, пігментні плямки. Тому доцільно протирати шкіру огірковим соком чи накладати на обличчя на 20-25 хв. смужки огіркової шкірки (після вмитися теплою водою і змастити живильним кремом).
Огірки можуть зашкодити, якщо їх вживати під час загострення хвороб шлункового тракту, нефриту, людям із хронічною нирковою недостатністю.