Слідом за областю з лауреатами спортивної слави 2005 року визначилося й Рівне. Хоча й названі десятки кращих спортсменів і тренерів як в олімпійських, так і неолімпійських видах спорту, на думку начальника управління у справах молоді та спорту Рівненського міськвиконкому Сергія ШЕВЧУКА, рейтинг популярності носить доволі відносний характер. Адже в житті кожного спортсмена чи наставника трапляються як світлі, так і темні смуги, тому мить успіху чи прикра поразка не здатні об'єктивно оцінити справжні їхні заслуги. Проте, як твердить Сергій Шевчук, будь-яка перемога таки варта того, щоб її належно оцінити.
- Мені навіть важко виділити когось з тієї численної армії фізкультурників та спортсменів, їх наставників, котрі кожен на своєму рівні зробив посильний внесок у загальну справу, - каже Сергій Шевчук. - Хоча, звісно, особливо вшановуємо тих, хто повернувся з найпрестижніших міжнародних та українських змагань у ранзі чемпіонів чи призерів. Тому не дивно, що перші, хто спадає на думку, оглядаючись на минулий рік, це, скажімо, волейболістки, сестри Валерія та Наталка Гончарови, котрі стали чемпіонками Європи серед юніорів. Гордістю міста справедливо можна назвати воротаря збірної України Ігоря Косенка, котрий здобув золото на всесвітніх іграх інвалідів. Треба також назвати плавця Дмитра Назаренка, для якого минулий рік ознаменувався не тільки перемогою в кубку України та сріблом на етапі кубку світу, а й встановленим рекордом України. Успішним 2005 рік видався для рівненського легкоатлета Вадима Слободанюка, котрий став чемпіоном України та переможцем кубка України.
Гріх було б не назвати майстра спорту з плавання, багаторазову чемпіонку України, володарку кубка України Анну Хлістунову, володарку кубка України, призерку етапу кубка світу з дзю-до Ольгу Суху. Неабиякої похвали заслуговує славетний рівненський легкоатлет Андрій Скварук, який, повернувшись у великий спорт після річної перерви через травму, виборов звання чемпіона України. А хіба не заслуговує похвали учасниця двох олімпіад, майстер спорту міжнародного класу з фрістайлу Тетяна Козаченко, котра нещодавно, виборовши бронзу на кубку світу, здобула право представляти Україну на олімпіаді в Турині?!
Не менш вагомими були торік здобутки представників неолімпійських видів спорту. Скажімо, вихованці чемпіона Європи Віктора Сидоровича вибороли левову частку нагород на першості та чемпіонаті України з традиційного карате-до, що проходили в Рівному. Або ж взяти кікбоксера спортивного клубу «Схід» (тренер - чемпіон України Ростислав Саєнко), який здобув срібло на чемпіонаті світу.
Список спортсменів, котрі заслужили того, аби їх назвати, можна ще продовжувати. Тут слід було б згадати й представників інших видів спорту, в тому числі ігрових. Чого тільки варті успіхи міні-футбольного клубу «Рівне», волейбольної жіночої команди «Регіна-Арт», або виступ у кубковому турнірі рівнен-ського «Вереса», єдиної команди другої ліги, котра дісталася 1/8 фіналу!
Нехай мене вибачать ті, кого не згадав, особливо тренери, котрі доклали всіх зусиль для підготовки рівненських чемпіонів та призерів. Проте, вважаю, імена всіх наших славетних спортсменів «золотими» літерами вписані в літопис слави міста.