Як повідомляє Газета.Ru, після двадцятирічного спостереження, проведеного норвезькою Національною службою дослідження здоров’я в Осло, вчені заявляють: зменшення кількості цигарок, які викурюються за день, ніяк не впливає на ризик смерті від хвороб, спровокованих палінням.
Дослідники обстежили 51 тисячу чоловіків і жінок віком від 20 до 34 років. Медики вивчали зв’язок між палінням і смертністю від хвороб серця, раку легень та інших недуг, пов’язаних зі шкідливою звичкою.
Метою дослідження, опублікованого в журналі Tobacco Control, стало визначення змін здоров’я курців, що знижують споживання цигарок з 15 штук на день до 7-8.
Обстежуваних розділили на дві групи. Курці з першої групи зменшили кількість цигарок, які викурювали, у два рази, а з другої - могли дозволити собі “диміти”, як і колись. У підсумку лікарі не знайшли ніякої р-ізниці між тими, хто продовжував палити у звичному режимі, і тими, хто зменшив кількість споживаної тютюнової продукції. Рання смертність від серцево-судинних захворювань, раку, і в тій, і в іншій групі була однаковою, при чому це стосувалося як жінок, так і чоловіків.
Істотне зменшення кількості випалених цигарок не вплинуло на здоров’я тих, що кидають курити, порівняно з запеклими курцями. Тобто твердження, що менша кількість цигарок, випалених за день, зменшує ризик захворюваності, неправильне.
Наше дослідження доводить, що є тільки один шлях знизити ризик виникнення хвороб, пов’язаних із палінням. Люди, які кинули курити, набагато менше ризикують занедужати, ніж ті, хто продовжують так чи інакше залишатися курцями, кажуть учені.
Згідно з прогнозами медиків, рівень смертності через паління до 2020 року може подвоїтися і досягти цифри 10 мільйонів. Щорічно близько 400 тисяч американців помирають від хвороб, пов’язаних зі згубною звичкою. При цьому більшість пацієнтів, які вже знають про діагноз, не можуть кинути палити самостійно.