Ціна, яку уряд встановив для хімічного підприємства, неприпустима, вона становить 1900 гривень за куб, проте аналогічні підприємства користуються газом за 1584 гривні. Де ж справедливість? Прийнявши одноcтайне рішення, комісія на чолі із заступником голови Рівненської обласної державної адміністрації Степаном ПАВЛЮКОМ постановила: звернутися з відповідними рекомендаціями до уряду, щоб той, у свою чергу, розв’язав проблеми “Рівнеазоту”. Таким чином, буде хоча б якась надія на те, що підприємство відновить свою роботу, а півтори тисячі працівників не підуть зі свого місця роботи.
Тим часом перший заступник начальника головного управління економіки та інвестиційної політики РОДА Леонід БІЛЯК вважає, що ситуація з вивільненням працівників із заводу серйозна, але не критична. “Згадайте, ще коли завод працював на повну потужність, Заблуда говорив, що в нього 2,5 тисячі зайвих працівників. От тепер він і починає звільнення”, - доводить своє бачення цієї ситуації пан Біляк.
Неврегульовані ціни на газ в перспективі стануть причиною ще одного лиха, яке може спіткати наше місто. Не буде оптимальної ціни на газ - не працюватимуть очисні споруди. Про це також не забули згадати у своєму зверненні до Президента та Прем’єр-міністра члени комісії.
“Простій” Азоту загрожує не лише широко відчиненими дверима центру зайнятості для його робітників, а й тим, що багато рівненських соціальних закладів залишаться в мінусі. Пенсійний фонд вже встиг втратити чотири мільйони гривень, а якщо все-таки звільнять цих півтори тисячі осіб, до кінця року до них вже не надійде 6,9 мільйона гривень.
Тож наразі залишається чекати на те, щоб уряд хоча б якось відреагував на наше звернення, а разом з тим поставив ВАТ “Рівнеазот” в одну лінію з іншими хімічними підприємствами України.