№417 від 08.10.2009p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"
Новини Рівне |
#Подорожуємо разом “Доброго ранку, Італіє”!Так колись співав у відомій пісні “L’italiano” не менш відомий Тото Кутуньйо. Зараз із цими словами щоранку прокидаються не лише шістдесят мільйонів італійців, але й величезна кількість українців, що подалися на Аппеніни у пошуках матеріального достатку. Італія - країна контрастів, неймовірної краси природи та величної архітектури. Складається враження, що тут ніколи не було воєн та народних повстань - усе збереглося у своєму первозданному вигляді. Саме у цій країні мешкає чи не найзначніша частина українців-заробітчан. Про враження від перебування у цій країні автор матеріалу і спробує коротко розповісти нижче. Перший населений пункт після перетину давно вже віртуального кордону між Словенією та Італією - місто Трієсте (принаймні маршрут цього разу пролягав саме через це місто). І першим враженням було неймовірне захоплення. Величні Альпи та сліпучу блакить Адріатичного моря поєднує гірський серпантин, який спускається до самісінької набережної міста. Трієсте - місто, розповідь про яке варта окремої газетної площі (хоча подібне можна сказати про будь-яке місто Італії). Тут не розженешся на новенькому “Мерседесі”, годі й казати про такі популярні на теренах України здоровенні позашляховики. Вузькі вулички міста мають властивість то різко підійматися, то так само несподівано опускатися під кутом у майже сорок п’ять градусів. Очевидно, що найбільш поширеними транспортними засобами тут є скутери, велосипеди та автівки “малолітражки”. Проте Трієсте - лише етап на шляху до пункту призначення, і подорож триває. Попереду - найновіша з автострад Італії - “Венеція - Мілан”. Широченна дорога з чотирма полосами для руху транспорту у кожному напрямку, де автомобілі вільно розганяються до швидкості 100-120 км/год без небезпеки створення аварійної ситуації. Уся автострада просто всіяна “кишенями” для аварійних зупинок, інформаційними вказівниками та табло - у кращих традиціях європейського автобану.
“Нові” італійці зі Сходу Кінцевим пунктом призначення, як і у багатьох українських заробітчан, стало місто Феррара у провінції Емілія-Романья. Недалеко звідси бере свій початок найбільша ріка Італії По. Тут у Феррарі свого часу жили і творили поет Людовіко Ариосто, скульптор Карло Рамбальді, кінорежисери Флорестано Ванчіні та Мікеланджело Антоніоні. Місто засноване ще у другому столітті нашої ери, має безліч архітектурних пам’яток. Наразі у Феррарі поряд зі ста сорока тисячами місцевого населення мешкає близько п’яти тисяч українців. Звісно, роботу знайти не так просто, як здається, але більшість заробітчан, що вже мають легальний статус у країні, про своє рішення податися до Італії не жалкують. Вони задоволені заробітною платнею у 800-1000 євро, безкоштовною медициною, і повертатися на постійне місце проживання до України не поспішають. Проте ідеального життя немає ніде. В Італії гроші не падають з неба і, аби їх заробити, потрібно трудитися. Щоправда, різниця цін і оплати праці на “чобітку” та в Україні не йдуть у жодне порівняння. Для прикладу, кілограм м’яса у Рівному можна купити за 40-50 гривень, маючи заробітну платню приблизно тисячу гривень. Порівняємо з Італією, де робітник із середнім прибутком у 1000-1200 євро може придбати той же кілограм м’яса за сім євро. Як бачимо, ціни в Україні повністю європейські, натомість, оплата праці майже у десять разів нижча (за нинішнім курсом євро). Набагато вищою, аніж в Україні, на італійській землі є вартість стоматологічних, перукарських та комунальних послуг. Найбільшою проблемою українців-заробітчан є розрив стосунків із сім’єю на тривалий період. У місцевій газеті “La Nuova Ferrara” довелося прочитати матеріал “Il fenomeno delle badanti” (“Феномен заробітчан”, авт.), де розповідалося про українку, яка жодного разу не бачила рідних упродовж десяти років перебування в Італії.
Дивина, та й годі Бабусі та дідусі, що завзято танцюють під польку чи танго, або кружляють під знамениту “Innamorati”. Погодьтеся, в Україні такого не побачиш. Натомість в Італії танцювальні заклади для людей похилого віку - звичне явище. До того ж, вхід у більшість подібних закладів безкоштовний. Можливо, запорука довгого життя італійців - заняття спортом. І справді: вранці та ввечері в парках, алеях усі - від малого до старого - займаються бігом, їздою на велосипедах. Навколо безліч спортивних майданчиків для футболу, стрітболу, поле для гольфу, поля для гри в регбі, тенісні корти. А, можливо, таємниця прихована у споживанні червоного вина, яке італійці п’ють усюди і з величезним задоволенням.
Перлина Адріатики “Краще бути у Венеції в дощовий день, аніж бути у будь-якому іншому місті у сонячну погоду”, - так описав один із найчарівніших куточків Італії письменник Герман Меллвіл. Потрапивши до Венеції, і справді відчуваєш себе на вершині світу. Тут немає жодної автівки, натомість безліч катерів, човнів та екскурсійних гондол. Навколо - море, над яким велично здіймається базиліка Сан Марко на однойменній площі. Венеція - сама по собі вже є пам’яткою архітектури. Аби побачити і зрозуміти красу усього, що розташувалося на цих дванадцяти островах - не вистачить дня, не вистачить і всього життя. Проте закохатися у Венецію можна з першого погляду.
Коментарі (0):
|
© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено. |
тел.(098)0565477, (096)3950057 Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється Наші сайти: |