Ініціаторами такого фестивалю стали представники польської, чеської та російської меншин Дубна. На противагу першому подібному заходу, який відбувся два роки тому, цьогоріч учасників дійства стало значно більше - до них приєдналися дубенські роми, рівненські євреї, білоруси та вірмени, костопільські поляки, а ще багатонаціональні аматорські колективи із сусіднього Кременця на Тернопільщині.
У центрі міста, на алеї Миру, кожен етнос представив найкращі зразки власної національної кухні, ляльки, старовинні ужиткові речі та одяг. Учасники фестивалю також демонстрували майстерність приготування своїх традиційних страв. Зокрема, проводили майстер-класи із виготовлення національних сувенірів.
Виставки з історії різних національностей, котрі внесли елементи своїх культур у життя старовинного Дубна, були розміщені в Державному історико-культурному заповіднику міста. Головною подією святкувань стала презентація національно-культурних товариств - народними піснями, хореографічними сценками, виступами гумористів. Також було організовано ігрові акції, що засвідчили різнобічність талантів етнічних меншин поліського краю.
Свято з превеликим задоволенням відвідали керівники місцевої влади та представники польських, російських, білоруських, чеських консульств, котрі й посприяли у проведенні цього фестивалю. Генеральний консул Республіки Польща в Луцьку Томаш ЯНИК наголосив на тому, що “національні меншини можуть стати доброю платформою для порозуміння між національностями, а їхня культура лише збагачує історію держави”.
У своєму вітанні голова Рівненської обласної державної адміністрації Віктор МАТЧУК зазначив: “Історія Рівненщини часто розповідає про добросусідство національних громад, потрібно й надалі ці стосунки тримати на такому ж рівні”.
На завершення свята відбулася акція “Символ миру”. У небо запускали голубів, яких розводять місцеві любителі птахів. Оскільки статистика говорить, що на Рівненщині проживають представники ста тридцяти націй і народностей, то таке свято відбуватиметься щороку і збиратиме всіх охочих із дружніх нам народів.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |