Цими днями відбулася міжпартійна конференція обласних організацій Соціал-демократичної партії України (об'єднаної), ВПО «Жінки за майбутнє», політичної партії «Всеукраїнське об'єднання «Центр» та Республіканської партії, котрі заснували «Опозиційний блок «Не ТАК!».
В ролі почесного гостя зібрання судилося стати голові Всеукраїнського об'єднання «Центр», народному депутату Степану Гавришу, який того дня встиг поспілкуватися, окрім однодумців, з виборцями та представниками місцевих ЗМІ.
Розпочав бесіду з журналістами член координаційного центру «Опозиційного блоку «Не ТАК!» Степан Гавриш з аналізу як політичної, так і соціально-економічної ситуації в державі, наголосивши на тому, що влада досі не виробила конкретної програми національного розвитку. «Якщо проаналізувати статистичні дані, а всі ці цифри вам відомі, починаючи, скажімо, з падіння до п'яти разів ВВП, - зауважив Степан Гавриш, - то можна сказати, що в країні відбувається щось не так, що влада діє не так. Зрештою, самі українці розуміють, що їх життя складається не так».
Кажучи «не так!», зі слів Степана Гавриша, виборчий блок пропонує власну програму національного розвитку. «Найперше, Україна має нині будувати Європу тут, в тому числі на Рівненщині, - каже він. - Адже країна володіє достатніми внутрішніми ресурсами, щоб забезпечити високий рівень життя. Що ж стосується політики негайної інтеграції в Європу, то вона є непрофесійною, не побудована на реаліях життя. Така політика, виступає в якості суспільної провокації, оскільки одна частина людей хотіла б сьогодні йти в Європу, а інша протестує проти цього, вважаючи, що побудова пріоритетних стосунків з Росією має бути прийнята Президентом України у вигляді програми».
Звісно, не обійшлося без прогнозів результатів парламентських виборів. Зокрема, на думку пана Гавриша, «Опозиційний блок «Не ТАК!» здобуде близько 35-40 мандатів до Верховної Ради. Оскільки, твердить він, українське суспільство з часів президентських виборів залишається розколотим - половина України підтримує одну політичну силу, а друга - іншу, можна говорити про кризу державності, за подолання якої береться їх виборчий блок.
Щодо формування парламентської коаліції Степан Гавриш, зокрема, зазначив: «Я не бачу перспективи формування «помаранчевої» коаліції, оскільки відмова цих політичних партнерів провести діловий діалог засвідчує, що вони ні про що не домовляться. Найбільш перспективною виглядає ситуація, при якій коаліція буде сформована з певної частини «помаранчевого» табору та опозиційних політичних сил. Під опозицією маю на увазі не тільки Партію регіонів, а цілу низку політичних сил, які в середньому матимуть по 35-40 народних депутатів. Саме вони стануть основним суб'єктом переговорного процесу. А, можливо, між собою домовляться менш амбіційні сили та залишать за процесом переговорів «НСНУ» і Партію регіонів, якщо вони не приймуть єдині правила гри».