Унікальність цієї виставки полягає в тому, що працівники музею намагалися у світлинах та архівних документах показати ті часи, за яких палац ще “процвітав”, розповісти його історію - від початку й до кінця. Відомо, що ця споруда у ХІХ - на початку ХХ століття була не лише окрасою міста, а й потужним осередком культури. Адже тут була бібліотека, колекції картин, проводилися бали та різні зібрання. Але у 1927 році будівлю знищила пожежа, а після війни руїни замку зрівняли із землею.
Ініціатором виставки став керівник художнього відділу Рівненського обласного краєзнавчого музею Віктор ЛУЦЬ. За його словами, дані про палац Любомирських збирали у рівненських, волинських та польських архівах: “Фотографії ж приносили рівняни із власних сімейних колекцій”.
Серед популярних експонатів - описи палацу, зроблені письменниками тих часів, Пантелеймоном Кулішем та Володимиром Короленком. Також на виставці представлені книги з бібліотеки Любомирських, які встигли винести з пожежі.
Зокрема, Віктор Луць наголошує, що відбудова палацу Любомирських, за яку так завзято береться влада - марна справа: “Ця будівля не матиме ніякого відношення до пам’ятки культури тих часів”.
Проте краєзнавець-колекціонер Вадим ПОНОМАРЕНКО наголошує, що зараз потрібно докласти максимум зусиль для того, щоб не руйнувалися інші старі споруди Рівного, яких у місті - на пальцях перерахувати. “Деякі об’єкти, які збереглися в стилі архітектури минулих сторіч, можна так вдосконалити, що не натішишся”, - додає пан Пономаренко.
Наразі всіх краєзнавців і любителів минувшини цікавить основне і найголовніше питання, яке зводиться і до своєрідної пропозиції владним чиновникам: перш за все необхідно потурбуватися хоча б про будівлю Рівненського обласного музично-драматичного театру, яка нещодавно могла завершити своє існування, а вина тому - недолуге і непродумане сусіднє будівництво.
Тож краєзнавці закликають: “Не бігайте за примарними проектами, а дивіться, що коїться у вас під носом. Бережіть те, що ще залишилось стояти”.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |