- Щойно земля встигла поглинути воду, як на неї знову посипалися дощ і град, що супроводжувалися громом, - розповідає начальник Українського гідрометеорологічного центру Микола КУЛЬБІДА. - Червень був і справді занадто дощовим. Середньомісячні показники опадів перевищили норму (80 мм) у два рази. Однак синоптики обіцяють, що це ще не кінець - найближчі дні знову дощитиме. Щоправда, не так інтенсивно.
Як погодні умови вплинули на майбутній врожай нам розповів начальник Головного управління агропромислового розвитку ОДА Олександр СЛОБОДЯНЮК.
- На щастя, погодні умови на посіви не вплинули, тож чекаємо врожай на рівні минулого року. Наразізерновими засіяно 600 тисяч гектарів.
Цьогоріч було збільшено посів кукурудзи на 2500 гектарів, сої - у 2,3 разів та цукрових буряків засіяно на 8 тисяч гектарів більше, ніж минулого року. Усе це зумовлено, як пояснив начальник, попитом на продукцію, ринками збуту, її ціною.
Вже з наступного тижня Рівненщина жнивуватиме - планують намолотити понад 660 тисяч тонн зерна. На полях краю нині дозріває понад 220 тисяч гектарів ранніх зернових. Збиратимуть збіжжя понад дві з половиною тисячі комбайнів. Більше третини з них - техніка сільгосппідприємств. Лише для молотьби цьогоріч потрібно 3673 тонни дизпалива, для транспортування збіжжя - 736 тонн. Тому сільськогосподарські підприємства докуповують пальне і вже мають запас - третину необхідного дизпалива і більше половини бензину.
Повертаючись до погодних умов, варто зазначити - нам пощастило, що врожай вцілів, адже у переважній більшості він не застрахований. Таку розкіш можуть дозволити собі лише багаті і великі господарства.
Нагадаємо, що від проливних дощів постраждали інші регіони нашої держави, зокрема серйозно підтопило Солотвинську шахту, унікальне родовище кам’яної солі, куди люди звідусіль їдуть лікуватися від алергічних захворювань.
Від сильних дощів добряче постраждав Сімферополь. Стихійне водяне лихо у Польщі спричинило величезні збитки, підтопивши підвали, метро, вулиці тощо.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |