Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №515 від 25.08.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне
QRcode

#Точка зору

Двадцята річниця незалежності: чи відбулася Україна, як держава?

Двадцята річниця незалежності: чи відбулася Україна, як держава?

Чого досяг український народ за 20 років незалежності, завдяки кому, що нам далі робити, куди йти і хто поведе? Над цими актуальними питаннями напередодні 20 річниці незалежності міркує кожен з нас - від старшокласника до державного діяча, кому не байдужа історія українського народу, сучасний стан країни, зрештою подальша доля українців. Звісно, для отримання відповідей на вищезазначені питання, насамперед, варто вдатись до аналізу тих подій та процесів, які мали місце в нашому житті протягом останніх двадцяти років людського, економічного, геополітичного потенціалу України на момент виходу з Радянського Союзу, її сприйняття світовою спільнотою, сучасного стану України та подальших перспектив, які з цього випливають.

Слухаючи державний гімн, ми відчуваємо гордість за українську культурну ідентичність, багату українську землю, переживаємо співчуття до багатостраждального українського народу, перегортаємо у пам’яті сторінки як славетної, так і трагічної історії, покладаємо вкотре марні сподівання на державну владу та опозицію, поволі опускаючи руки з надією дивимося у світле завтра. Та шукаємо ми лише одного - вироблення універсальної формули, після втілення якої влада чула б народ, а не ховалася від нього, народ працював би на потенціал держави, а не обслуговував своїм існуванням інтереси кланово-олігархічної системи, а держава у свою чергу опікалася б народом, який не вбачав би панацеї в трудовій еміграції, куди ринулися з часів здобуття незалежності кращі вісім мільйонів її синів й дочок.

Розглядаючи плюси і мінуси на шляху розвитку Української Держави, варто почати із втрачених можливостей і нереалізованості наявного потенціалу. Наші державні керманичі незалежно від політичної забарвленості впродовж 20 років не використали практично жодної з конкурентних переваг, хоча спроби направити державний розвиток у конструктивне русло й були.

Отож, перейдемо до офіційної статистики та проаналізуємо зміни, які відбулися в новітній Україні з часів проголошення незалежності. Ось лише основні з них:

- За роки незалежності населення України скоротилося на 6 млн. - з 52 до 46 млн. осіб і продовжує зменшуватися зі швидкістю близько 20 тис. українців щомісяця.

- Обсяг валового зовнішнього боргу України за даними НБУ на кінець 2010 р. сягнув 117,3 млрд. дол. (85,7% ВВП), збільшившись протягом звітного року на 13,9 млрд. дол. (на 13,5%).

- Територія країни зменшилась з передачею частини чорноморського шельфу Румунії, для українців звужено доступ до пляжів, річок, лісів, значна частина яких перейшла у приватну власність, що у свою чергу являє фактичне обмеження життєвого простору пересічних громадян.

- В Україні поширюються епідемії алкоголізму, наркоманії, туберкульозу, СНІДу (найвищі темпи у Східній Європі). Щорічно лише від наслідків споживання алкоголю вмирає понад 40 тис. осіб. Україна лідирує в Європі за кількістю підлітків, які вживають алкоголь.

- Зростає соціально-культурне міжрегіональне напруження, що бездумно експлуатується та стимулюється безвідповідальними політиками заради власної політичної вигоди.

- Приватизація стратегічних промислових державних об’єктів та цілих галузей. Приміром за часів незалежності було приватизовано понад 10 000 промислових підприємств, більшу частину видобувної та металургійної промисловості, а державних “Обленерго” в Україні не залишилося взагалі!

Дешева масова приватизація стала важливим джерелом формування великого українського капіталу. За рейтингом журналу “Фокус” на даний час в Україні проживає 21 мільярдер, сукупні статки яких становлять майже 58 мільярдів доларів, що у свою чергу значно перевищує валовий національний продукт України.

Неоднозначне ставлення української громади та провідних експертів викликає факт добровільної відмови від ядерної зброї, успадкованої від Радянського Союзу, а це - 176 стратегічних балістичних ракет, 50 стратегічних бомбардувальників та 1,3 тис. ядерних боєголовок, що перевищувало на той час масштаб ядерного арсеналу Китаю, Великобританії та Франції.

До позитивних здобутків можна віднести входження України у світове співтовариство в ролі миролюбної держави, однієї з найбільших держав-миротворців у світі, прийняття Конституції 1996 року, проведення помаранчевої революції 2004 року, забезпечення свобод та прав віросповідання, відсутність терористичних загроз, утвердження свободи слова та поступальний рух до розбудови громадянського суспільства.

Можна багато аналізувати, але найбільшою цінністю та запорукою суверенітету будь-якої держави є її народ, настрої, патріотизм та рішучість якого визначають місце держави серед світової спільноти. Отож висвітлимо оцінку віри населення в позитивні перспективи розвитку України.

За останніми соціологічними дослідженнями Інституту соціології НАН України, більшість громадян визначають нинішній час як: час злодіїв, шахраїв (48%); політиканів (44%); жебраків (40%). Прикметно, що йдеться про солідарну оцінку представників усіх регіонів України. Крім того, українці вважають, що провідну роль у житті українського суспільства відіграють: мафія, злочинний світ (40%); підприємці, бізнесмени (37%); лідери політичних партій (31%); чиновники (30%). Значно впало визнання населенням ролі в управ-лінні державою робітників, селян, інтелігенції. Порівняно з даними соціологічних досліджень 1994 року, в українців помітно поменшало сподівань на краще: якщо у 1994 році на поступове поліпшення життя сподівалося 52% населення, то у 2011 році - 39%.

Таким чином, українці самі дають відповідь на питання, чи в правильному напрямку рухається Україна. Ще одним свідченням загального розчарування є те, що кількість прихильників незалежності України порівняно з 1991 роком, коли їх було понад 90%, зменшилась майже удвічі. Якби референдум проводився сьогодні, то за незалежність України проголосувало б 46,6% опитаних, а проти - 27,8%. При цьому 47,4% опитаних шкодують про розпад СРСР. Усі наведені вище факти дають підстави припустити, що виникнення та поглиблення регресивних тенденцій призвело до того, що суспільство сприймає державу як ворога, а не як захисника своїх інтересів, що у свою чергу вкрай негативно позначається на її розвитку.

Україна залишається країною нереалізованих можливостей та нескінчених суспільних очікувань на “людське життя”.

Чи зможе вона їх реалізувати, звісно, залежить від кожного з нас, від нашої поінформованості та готовності до радикальних змін у своєму житті. А для того, щоб навести лад у країні - насамперед потрібно розпочати з наведення ладу у власних помислах, з вирішення проблем у своєму дворі, не боятися звертатися до влади, не бути байдужим до оточуючих та не ховатися від проблем, виховувати власних дітей, як патріотів своєї вітчизни на засадах суспільних цінностей та християнської моралі. Лише так ми маємо змогу зміни щось у своїй ментальності та спільноті, і зрештою дати шанс наступному поколінню жити у державі, в якій поняття “народ” і “влада” не будуть викликати асоціацію з діаметрально протилежними поняттями, а за основу суспільної цінності буде взятий пересічний громадянин з його проблемами, потребами та особистим потенціалом.

25.08.2011Голова Рівненської обласної організації Радикальної партії Назарій ПОЛІЩУК (на фото)


Переглядів: 1087

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1199 від 18.12.2024p.
¤ 
Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Пропустивши два швидких м’ячі і ще в першому таймі залишившись у чисельній меншості, «Верес» поступився «Карпатам» у Львові і перервав свою десятиматчеву безпрограшну серію. Ця поразка стала найбільшою за часів відродженого народного клубу і третьою найбільшою для «Вереса» в елітному дивізіоні чемпіонату України....

¤ 
Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Двічі милити голову шампунем – необхідність чи маркетинговий хід? Як насправді правильно мити голову, розповідають експерти....

¤ 
Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Перед тим як у молодому віці почати ін’єкції ботоксу, варто врахувати всі плюси та мінуси і порадитися з лікарем. Бо є нюанси....

¤ 
Проблеми з пам’яттю:

Проблеми з пам’яттю:

втома, перевантаження чи щось серйозніше?

На забудькуватість скаржаться багато: від молодих до людей похилого віку. Спочатку це проявляється начебто в дрібницях, але часто з віком проблема посилюється, і у якусь мить ми розуміємо, що нам важко на себе покластися, так багато витікає, не утримується, розчиняється ніби в повітрі. І тут ми починаємо замислюватися: це просто накопичилася втома і потрібно з’їздити у відпустку, попити вітамінки, чи справа в чомусь суттєвішому? А раптом провали у пам’яті – ознака захворювання? Давайте проаналізуємо, чому пам’ять може нас підводити і що з цим робити....

¤ 
На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

Інцидент стався 7 грудня близько 20:40 на залізничній станції Верба, що на Дубенщині....

¤ 
У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

Можна сміливо говорити про те, що з 1 грудня у Рівному почала працювати нова модель громадського транспорту. Так, на вулиці міста виїхали нові автобуси, які курсують за маршрутом 47А. А загалом для зменшення заторів у місті значно зменшилася кількість маршруток малої місткості....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22487)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18437)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15469)
• Допомога під час карантину [967] (15441)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15183)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15049)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14987)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14937)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14910)
• Живи до ста! [965] (14852)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14811)
• Бюджет і ми… [965] (14789)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14665)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14634)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14515)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14456)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14107)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14074)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту (354)
• Енергетична безпека: на Рівненщині розвиваються альтернативні джерела енергії (63)
• Різниця між пральним порошком і капсулами (62)
• Проблеми з пам’яттю: (58)
• Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові (57)
• На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки (56)
• Чи можна нагрівати мед? (55)
• Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики? (55)
• Сушарки проти паперових рушників: що безпечніше для здоров’я? (55)
• Як позбутися неприємного запаху цибулі на руках після готування? (54)
• Фундучна картопля (54)
• Cкільки потрібно мити волосся шампунем? (54)
• Анастасія Либак провела розминку з учнями Жобринського ліцею (53)
• Рецепт домашніх патчів (53)
• Чи нешкідливо вмиватися мінеральною водою? (52)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"