Цукор у виноградних ягодах міститься в основному у вигляді глюкози. Один кілограм виноградних ягід у залежності від сорту, ступеню зрілості урожаю і умов його вирощування містить до 300 і більше грамів цукру (в середньому від 12 до 30 г/100 см3). Крім того, в ягодах винограду також міститься від 0,5 до 1,4% винної, яблучної та інших органічних кислот, 0,3-0,5% мінеральних речовин, у тому числі фосфору, заліза, кальцію та ін., 0,15-0,9% білка, 0,3-1% пектинів, а також вітамини A (каротин), B1 (тіамін, аневрін), B2 (рибофлавін), С (аскорбінова кислота), В6 (адермін), і Р (цитрин). Виноград містить флавоноїди, які є корисними антиоксидантами, здатними уповільнити процес старіння. Також ягода збільшує рівень окису азоту в крові, що запобігає появі тромбів, відповідно знижується ризик виникнення серцевих нападів. А ось тим, хто має проблеми з зубами, краще утриматися від вживання винограду.
Столовий виноград та соки з нього використовуються при лікуванні шлункових, ниркових, серцево-судинних, легеневих та інших захворювань. Виноградні вина, насамперед, червоні столові характеризуються бактерицидними, антирадикальними, антистресовими, антиоксидантними властивостями. Виноградний сік може допомогти при мігрені, в такому випадку його випивають вранці натщесерце. Наявність у раціоні харчування свіжих плодів винограду і продуктів їх переробки сприяють виведенню з організму людини радіонуклідів, солей важких металів.
Виноград краще не вживати людям, що страждають на діабет, виразку шлунку і дванадцятипалої кишки, ожиріння, діарею. Якщо у вас є захворювання, то перед вживанням винограду проконсультуйтеся в лікаря.
Калорійність 1кг винограду становить 750-800 ккал, що забезпечує 25-30% добової потреби людини в енергії.