Окрім того, зауважив Віктор Шульга, якщо глянути трохи далі, на 1 серпня у нас спостерігається зниження виконання плану власних доходів по загальному фонду за 7 місяців. Так, на 1 липня було 104,9%, то на 1 серпня вже 104,3%, і така тенденція спостерігатиметься до кінця бюджетного року. Члени міськвиконкому звіт затвердили. Ця інформація прозвучала на останньому засіданні Рівненського міськвиконкому. Та ось радіти з цього приводу тим, хто чекав на розподіл позапланових надходжень, не варто. Згідно з бюджетним кодексом, такий відсоток перевиконання не передбачає цієї процедури. Більше того, як зазначалося на засіданні виконкому, з переліку захищених статей, тобто тих, гроші на фінансування яких гарантувалися в Державному бюджеті, нині виключено прибирання вулиць. Це “перекинуто” на місцеві бюджети.
Добре це чи погано покаже час. Однак оптимізму міському голові Рівного Володимиру Хомку звістка явно не додала. До нововведення, за словами мера, слід додати й борги, які не віддає казначейство.
8 мільйонів висить по казначейству. Якби вони були захищені, то ця стаття оплачувалася б. Шукаємо резерви, каже Володимир Хомко.
Які саме резерви, очільник Рівного не уточнював.
Під час розгляду питання про порядок надання пільгового проїзду у тролейбусах міський голова Рівного знову почав нарікати на столичних керманичів. Мовляв, гроші на компенсацію пільгового проїзду не надійшли із держбюджету. А ще Володимира Хомка обурив законопроект, який зареєстрований у парламенті. “Цим документом, підкреслив міський голова, передбачено, що пільгове перевезення треба відшкодовувати з місцевих бюджетів. Щоб ви собі зрозуміли, про що йде мова, всі пільгові перевезення а це не один мільйон, це та сума, яка майже дорівнює витратам на асфальтування рівненських вулиць, тобто це з завтрашнього дня ми закриваємо ШЕУ, перестаємо асфальтувати вулиці і таким чином забезпечуємо пільговий проїзд. Якщо такий закон буде прийнято, то для Рівного, Луцька чи Житомира, тобто для місцевих бюджетів цих міст це буде просто катастрофа”.
Володимир Хомко попросив присутніх на виконкомі представників політичних партій звернутися до своїх депутатів у Верховній Раді, щоб вони протистояли цьому законопроекту. Дискусії виникли під час розгляду питання про доповнення комісії, яка спостерігатиме за підготовкою ЖКГ до роботи в осінньозимовий період. Члени виконкому запропонували дві кандидатури Івана Солодухи та Ігоря Мічуди. Проти обох виступив Володимир Хомко, який нагадав: “У Мічуди є бізнес, і він зацікавлений в ньому, у нього є свій приватний інтерес, а це вже не підходить”. На заперечення цього факту міський голова підкреслив, що він сам приймав його на роботу… І хоча голову намагалися переконати, що пан Ігор всетаки представник громадськості, адже на даний час особисто очолює одне з громадських об’єднань, Володимир Хомко стояв на своєму: “Ось коли він залишить бізнес, тоді і буде представником громадськості”. У підсумку члени міськвиконкому не підтримали подані кандидатури. Однак міський голова обіцяв повернутися до питання включення представників громадськості до житловокомунальної комісії на наступному засіданні виконкому.